SDU-da ilk dəfə open-quiz platforması üzrə “Yaddan çıxmaz Qarabağ” mövzusunda intellektual yarış keçirildi
Noyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar və Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə ilk dəfə open-quiz platforması üzrə “Yaddan çıxmaz Qarabağ” mövzusunda intellektual yarış keçirildi.
Yarışın keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsinə şərait yaratmaq, istedadlı gəncləri üzə çıxarmaq, onların milli-mənəvi dəyərlərimiz və tariximiz haqqında daha geniş biliklərə sahib olmalarına kömək göstərməkdir.
12 komandanın iştirak etdiyi yarışda Azərbaycanın tarixi, Qarabağ, milli-mənəvi dəyərlərimiz, və s. mövzular üzrə suallar səsləndirildi.
Yarış komandaların xüsusi maraq və fəallığı ilə keçdi.Tarix və coğrafiya fakültəsinin “Səfəvi” komandası qalib gəldi.

AN INTELLECTUAL COMPETITION ON THE THEME OF "KARABAKH WILL NEVER BE FORGOTTEN" ON THE OPEN-QUIZ PLATFORM WAS HELD AT SSU
On November 26, Sumgayit State University hosted open-quiz intellectual competition for the first time on "Karabakh will never be forgotten" organized by the Student Trade Union and Student Youth Organization.
The purpose of the competition is to create conditions for raising the intellectual level of young people, to identify talented young people, to help them gain a broader knowledge of our national and spiritual values and history.
In the competition, which was attended by 12 teams, the questions on the history of Azerbaijan, Karabakh, our national and spiritual values, etc. were asked.
The competition was held with special interest and activity of the teams. The "Safavi" team of the Faculty of History and Geography won.