SDU-da ikinci semestrin dərsləri başladı
Bütün ali təhsil müəssisələrində olduğu kimi Sumqayıt Dövlət Universitetində də növbəti semestrdə tədris prosesi onlayn formada təşkil olunub.
Təhsil Nazirinin müvafiq əmrinə əsasən təhsil müəssisələrində praktiki məşğələlər tələb olunan ixtisaslar üzrə təhsilalanların fiziki iştirakını tələb edən fənlərin tədrisinin ənənəvi formada bərpa olunması mümkün hesab edildiyi üçün Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil alan tələbələrin böyük əksəriyyətinin bölgələrdə yaşadığını nəzərə alaraq göstərilən fənlərin tədrisinin mərhələli şəkildə (onlayn və ənənəvi) keçirilməsini təşkil edir.
Tədrisi əyani formada nəzərdə tutulan laboratoriya dərslərinin nəzəri hissəsi yaz semestrinin sonuna kimi onlayn formada keçiriləcək ,tələbələr laboratoriya işləri ilə bağlı nəzəri biliklərə yiyələnəcəklər.
May ayı ərzində növbəlilik prinsipi gözlənilməklə tələbələr ixtisaslar üzrə laboratoriya işlərini universitetdə gücləndirilmiş və ənənəvi qaydada yerinə yetirəcəklər.Qrafikə uyğun olaraq laboratoriya dərsləri birinci kurslar 1-10 may, ikinci kurslar 11-20 may, üçüncü kurslarda isə 21-30 may tarixlərində həyata keçiriləcəkdir.

Home | News | CLASSES OF THE SECOND SEMESTER LAUNCHED AT SSU
As in all higher education institutions, the teaching process at Sumgayit State University for the next semester is organized online.
According to the relevant order of the Minister of Education, it is considered possible to restore the traditional form of teaching subjects that require the physical participation of students in specialties that require practical training in educational institutions, taking into account that the vast majority of students studying at Sumgayit State University live in the regions, the teaching of these subjects is organized in stages (online and traditional).
The theoretical part of the laboratory classes, which are taught in a visual form, will be held online until the end of the spring semester, and students will gain theoretical knowledge about laboratory work.
During May, students will perform laboratory work on specialties at the university in an intensified and traditional manner. According to the schedule, laboratory classes will be held on May 1-10 for first-year students, May 11-20 for second-year students and May 21-30 for third-year students.