Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız ERASMUS+ EQAC görüşündə onlayn iştirak etdilər
Martın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin tərəfdaş olduğu Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və təkmilləşdirilməsi (ERASMUS+EQAC) ilə bağlı beynəlxalq layihəsinin növbəti görüşü keçirildi.
Tədbir koordinator universitet olan Bakı Biznes Universitetinin təşkilatçılığı və tərəfdaş universitetlərin Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin əməkdaşlarının iştirakı ilə onlayn formatda baş tutdu. Əsas məqsəd layihəyə tərəfdaş olan universitetlərdə Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin hazırkı fəaliyyətinin qənaətbəxş olması ilə bağlı müzakirələr aparmaq, daha mükəmməl fəaliyyətə nail olmaq üçün hansı vəzifələri yerinə yetirmək lazım olduğunu araşdırmaq idi.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin (KTM) mütəxəssisləri: Fətullayeva Sədaqət və Şirinova Şəms təmsil etdi.
Əlavə məlumat üçün qeyd edək ki, Keyfiyyət Təminatı Mərkəzi Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorunun əmriylə 2018-ci ildə layihə çərçivəsində yaradılmışdır. ERASMUS+EQAC layihəsi 2017-ci ildə qalib olmuşdur. Layihənin Avropadan tərəfdaşları İngiltərə, İsveç, İspaniya və Litva ölkələrinin universitetləridir. Azərbaycandan isə Gəncə Dövlət Universiteti, Naxçıvan Universiteti, Mingəçevir Dövlət Universiteti, Odlar Yurdu Universiteti, Memarlıq və İnşaat Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Turizm və Menecment Universiteti yerli tərəfdaşlardır.

OUR EMPLOYEES PARTICIPATED IN THE ERASMUS + EQAC MEETING ONLINE
On March 11, the next meeting of the international project "Establishment and Improvement of Quality Assurance Centers in Higher Education Institutions of Azerbaijan (Erasmus+EQAC)" was held online.
The event was organized by Baku Business University, the coordinating university, and was held online with the participation of employees of the Quality Assurance Centers of the partner universities. The main purpose was to discuss the current performance of the Quality Assurance Centers at the partner universities of the project, and to explore what tasks need to be performed to achieve better performance.
Sumgayit State University was represented at the event by specialists of the Quality Assurance Center (QTC) Fatullayeva Sadagat and Shirinova Shams.
It should be noted that the Quality Assurance Center was established in 2018 by the order of the rector of Sumgayit State University within the project. The ERASMUS + EQAC project won in 2017. The European partners of the project are universities from England, Sweden, Spain and Lithuania. From Azerbaijan, Ganja State University, Nakhchivan University, Mingachevir State University, Odlar Yurdu University, University of Architecture and Construction, Azerbaijan State Pedagogical University, Tourism and Management University are local partners.