SDU-nun Karyera mərkəzinin müdiri Karyera mərkəzləri şurasının idarə heyətinə üzv seçildi
Martın 11-də Azərbaycan Respublikası Karyera Mərkəzləri Şurasının idarə heyətinə seçkilərlə əlaqədar növbəti iclası keçirildi. İclasda Dövlət Məşğulluq Agentliliyinin peşə hazırlığı və peşə yönümü departamentinin baş mütəxəssisi Lalə Rəsulova şuranın fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı danışdı. Sonra namizədlər platformaları haqqında geniş məlumat verdi. İdarə heyətinə namizəd olanlara 6 vakant yer təklif olundu.
Səsvermə prosesi bütün namizədlərin çıxışından sonra göndərilən formada konfidensial şəkildə siyahıdan 6 namizədin işarələnməsi ilə seçicilər tərəfindən həyata keçirildi.
Qeyd edək ki, hər Karyera Mərkəzinin 1 səsvermə hüququ vardır. Səsvermənin nəticəsi olaraq, ən çox səs toplayan 6 namizəd idarə heyətinə üzv seçildi. İdarə heyətinin tərkibi aşağıdakı kimi formalaşdı:

Home | News | THE DIRECTOR OF THE CAREER CENTER OF SSU ELECTED A MEMBER OF THE BOARD OF THE COUNCIL OF CAREER CENTERS
Yerləşdirilmə tarixi : 12 March 2021 16:01
THE DIRECTOR OF THE CAREER CENTER OF SSU ELECTED A MEMBER OF THE BOARD OF THE COUNCIL OF CAREER CENTERS
On March 11, the next meeting of the Board of the Career Centers of the Republic of Azerbaijan was held in connection with the elections to the Board. At the meeting, Lala Rasulova, Chief Specialist of the Vocational Training and Vocational Orientation Department of the State Employment Agency, spoke in detail about the activities of the Council. She then gave extensive information about the Candidates platforms. 6 vacancies were offered to candidates for the board.
The voting process was carried out by voters by marking 6 candidates from the list in a confidential form sent after the speeches of all candidates.
Note that each Career Center has one voting right. As a result of the voting, the 6 candidates who received the most votes were elected to the board. The composition of the board was formed as follows: