Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları “Britaniya və Amerika jurnallarında nəşr olunma” adlı tədqiqat seminarında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Mart 2021 12:13
SDU əməkdaşları “Britaniya və Amerika jurnallarında nəşr olunma” adlı tədqiqat seminarında iştirak etdilər
Martın16-da Erasmus+Petra layihəsi çərçivəsində Xəzər Universitetində yaradılmış Təlim və Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə tələbə, magistrant, doktorant, akademik heyət və tədqiqatçılar üçün nəzərdə tutulmuş növbəti virtual tədqiqat seminarı keçirildi. Seminarda spiker qismində Middlesex Universitetinin (Böyük Britaniya) Fəxri professoru, Təhsil Tədqiqatları və Təqaüd Mərkəzinin qurucusu, Sidney, Azərbaycan və Şərqi Avropa Universitetlərinin qonaq professoru, ATLAS-ın (Texas Universiteti) və Yüksək Təhsil Siyasəti Mərkəzinin üzvü, eyni zamanda “Springer Briefs” jurnalının redaktoru, həmçinin Azərbaycan Universitetinin professoru Dr.Paul Gibbs “Britaniya və Amerika jurnallarında nəşrolunma” mövzusunda təqdimatla çıxış etdi. O, yüksək impakt faktorlu jurnallara məqalələrin yazılıb tərtib olunması, onlara nəşriyyatlar tərəfindən rəylərin verilməsi, məqalələrin Britaniya və Amerika jurnallarına göndərilməsi mexanizmləri haqqında ətraflı məlumat verdi.
Seminara Azərbaycandan və xarici ölkələrin müxtəlif universitetlərindən çox sayda iştirakçılar qatıldı, SDU-dan Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Xəyalə Mürsəliyeva, Azərbaycan və xarici ölkələr ədəbiyyatı kafedrasının müəllimi Afət Rəfiyeva iştirak etdilər.

Home | News | SSU LECTURERS PARTICIPATED IN A RESEARCH SEMINAR ENTITLED "PUBLICATION IN BRITISH AND AMERICAN JOURNALS"
Yerləşdirilmə tarixi : 18 March 2021 12:13
SSU LECTURERS PARTICIPATED IN A RESEARCH SEMINAR ENTITLED "PUBLICATION IN BRITISH AND AMERICAN JOURNALS"
On March 16, the next Virtual Research Seminar for students, masters, doctoral students, academic staff, and researchers was organized by the Training and Education Center established at Khazar University as part of the Erasmus + Petra project. The speaker of the seminar was an honorary professor at the University of Middlesex (UK), founder of the Center for Educational Research and Scholarship, a visiting professor at the Universities of Sydney, Azerbaijan and Eastern Europe, a member of ATLAS (University of Texas) and the Center for Higher Education Policy, and editor of Springer Briefs, Professor of the University of Azerbaijan, Dr. Paul Gibbs made a presentation on "Publication in British and American journals." He gave detailed information about the mechanisms of writing articles for high-impact magazines, giving them reviews by publishers, and sending articles to British and American magazines.
The seminar was attended by a large number of participants from Azerbaijan and various foreign universities. Khayala Mursaliyeva, a senior lecturer at the Department of Azerbaijani Language and its Teaching Methods, and Afat Rafiyeva, a teacher at the Department of Azerbaijani and Foreign Countries’ Literature, participated from SSU.