Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycan Respublikası İqtisadiyat Nazirliyi Dövlət Vergi Xidmətinin Tədris Mərkəzi tərəfindən ali məktəblərdə “Sahibkarlığın təşviqində vergi siyasətinin rolu” mövzusunda onlayn seminar keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Mart 2021 12:31
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyat Nazirliyi Dövlət Vergi Xidmətinin Tədris Mərkəzi tərəfindən ali məktəblərdə “Sahibkarlığın təşviqində vergi siyasətinin rolu” mövzusunda onlayn seminar keçirildi
Martın 17-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Dövlət Vergi Xidmətinin Tədris Mərkəzinin təşkil etdiyi “Sahibkarlığın təşviqində vergi siyasətinin rolu” mövzusunda onlayn seminarda iştirak etdilər.
Dövlət Vergi Xidmətinin Tədris Mərkəzinin rəisi vəzifəsini icra edən Mirəli Kazımov seminarı giriş sözü ilə açaraq, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Milli Ordumuzun qəhrəmanlığı sayasində erməni işğalçıları üzərində qazanılmış qələbənin əhəmiyyətindən, dövlət tərəfindən qarşıya qoyulan vəzifələrin yerinə yetirilməsinə daha məsuliyyətlə yanaşılmasından, müəllim və tələbələr üçün keçirilən təlim və seminarların mövcud faydalarından bəhs etdi.
Seminarda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev çıxış edərək bildirdi ki, Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Dövlət Vergi Xidməti ilə Sumqayıt Dövlət Universiteti arasında olan ikitərəfli əməkdaşlığın nəticəsi olaraq müəllim və tələbə heyətinin vergi siyasətinin təşviqi ilə bağlı təlimlərə dəvət olunması mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Loğman Abdullayev onu da bildirdi ki, seminarda Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin 30 nəfərdən ibarət müəllim, tələbə heyəti iştirak edirlər.
Çıxışlardan sonra Tədris Mərkəzinin təlimçiləri: Orxan Balayev və Aqşin Əliyev sahibkarlıq fəaliyyətinin hüquqi normaları, hüquqi şəxslərin dövlət qeydiyyatı, vergi ödəyicilərinin uçotu, sahibkarlığın dövlət tənzimlənməsi, bu istiqamətdə dövlətin apardığı uğurlu islahatlar və sahibkarlığın təşviq edilməsində vergi siyasətinin rolu mövzularında məruzə ilə çıxış etdilər.

AN ONLINE SEMINAR ON "THE ROLE OF TAX POLICY IN THE PROMOTION OF ENTREPRENEURSHIP" BY THE TRAINING CENTER OF THE STATE TAX SERVICE OF THE MINISTRY OF ECONOMY OF THE REPUBLIC OF AZERBAIJAN
On March 17, teachers and students of the Faculty of Economics and Management of Sumgayit State University took part in an online seminar on "The role of tax policy in the promotion of entrepreneurship" organized by the Training Center of the State Tax Service of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan.
Mirali Kazimov, acting head of the Training Center of the State Tax Service, opened the seminar with an introductory speech and spoke about the importance of the victory over the Armenian aggressors due to the heroism of our brave National Army under the leadership of President Ilham Aliyev, the more responsible approach to the tasks set by the state, the existing benefits of trainings and seminars for teachers and students.
Speaking at the seminar, Loghman Abdullayev, Head of the Department of Finance and Accounting, Sumgayit State University, said that as a result of bilateral cooperation between the State Tax Service of the Ministry of Economy and Sumgayit State University, it is important to invite teachers and students to trainings on tax policy. Loghman Abdullayev also said that the seminar was attended by 30 teachers and students of the Faculty of Economics and Management of Sumgayit State University.
After the speeches, the trainers of the Training Center Orkhan Balayev and Agshin Aliyev made a report on the legal norms of entrepreneurship, state registration of legal entities, taxpayer registration, state regulation of entrepreneurship, successful reforms and the role of tax policy in promoting entrepreneurship.