Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları Təhsil İnstitutunun tədbirində
Martın 18-də Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “İş dünyası və ali təhsildə trendlər” onlayn vebinarlar silsiləsinin “İqtisadi inkişafa nail olmaq üçün ali təhsil sistemi sahibkarlara necə kömək edir?” adlı növbəti tədbiri keçirildi.
Tədbirdə innovativ sahibkarların iqtisadi inkişafdakı rolu və bu sahibkarlardan biri olmağın yolları müzakirə edildi. Eyni zamanda ali təhsilin sahibkarlığın inkişafına verdiyi töhfənin əhəmiyyəti barədə məlumat verildi.
Vebinarda spiker qismində “Allsee Technologies” MMC-nin təsisçisi və icraçı direktoru Dr. Baoli Zhao çıxış etdi. O, nitqin tanınması üzrə doktorantura təhsilini Nottinqem Trent Universitetində və Executive MBA dərəcəsini Oksford Universitetində alaraq, hal-hazırda Oksford Universitetinin İnnovasiya Mərkəzində mentor olaraq fəaliyyət göstərir. Dr. Baoli Zhao eyni zamanda iri və kiçik firmaları bir araya gətirərək, Birləşmiş Krallığı dünyanın ən iddialı şirkətlərinə ev sahibi etmək üçün qurulan "Be the Business" hərəkatının səfiridir.
Qeyd edək ki, vebinar təhsil idarəçiləri, işçilər, sənaye sahəsinin nümayəndələri və tələbələr üçün nəzərdə tutulmuşdur. Sumqayıt Dövlət Universiteti də Azərbaycan Təhsil İnstitutu tərəfindən tədbirə dəvət olunmuşdur. İngilis dilində keçirilən tədbirdə Tədris Metodik Mərkəzin metodisti Sədaqət Fətullayeva, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müəllimləri: İmran Əmirov və Şöhrət Əliyeva iştirak etdilər.

Home | News | SSU EMPLOYEES AT THE EVENT OF THE INSTITUTE OF EDUCATION
On March 18, the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan organized the next event "How does the higher education system help entrepreneurs to achieve economic development?" of a series of online webinars "Business world and trends in higher education".
The event discussed the role of innovative entrepreneurs in economic development and ways to become one of these entrepreneurs. At the same time, information was provided on the importance of the contribution of higher education to the development of entrepreneurship.
The speaker at the webinar was founder and CEO of “Allsee Technologies” LLC Dr. Baoli Zhao. He received his PhD in Speech Recognition from the University of Nottingham Trent and his Executive MBA from Oxford University, where he currently works as a mentor at Oxford University's Innovation Center. Dr. Baoli Zhao is an ambassador for the “Be the Business” movement, which was set up to host the most ambitious companies in the United Kingdom, bringing together large and small companies.
Note that the webinar is intended for education managers, employees, industry representatives and students. Sumgayit State University was also invited to the event by the Azerbaijan Institute of Education. The event, held in English, was attended by Sadagat Fatullayeva, Methodist of the Training Methodical Center, Imran Amirov and Shohrat Aliyeva, teachers of the Department of Business Organization and Management of the Faculty of Economics and Management.