Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun alimi Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində onlayn formatda keçirilən XI Beynəlxalq Elmi-praktiki konfransda ekspert qismində iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 26 Mart 2021 15:54
SDU-nun alimi Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində onlayn formatda keçirilən XI Beynəlxalq Elmi-praktiki konfransda ekspert qismində iştirak etdi
Azərbaycan dövlətinin dünya ölkələri arasında nüfuzunun ildən-ilə yüksəlməsində, bütün sahələrdə çiçəklənib qüdrətli və tolerant bir respublika kimi tanınmasında elm və təhsilin böyük rolu vardır. Elm və təhsilin ardıcıl və güclü dinamikası hər hansı bir xalqın yalnız milli-əqli potensialının deyil, həm də onun iqtisadi gücünün, hərbi-siyasi qüdrətinin inkişaf tempini müəyyənləşdirir. Ölkəmizin təhsil sahəsində əldə etdiyi nailiyyətlərin xarici ölkələrdə geniş təbliğ olunması, həmçinin beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi ali təhsil müəssisəsi qarşısında duran prioritet məsələlərdəndir. Bu gün beynəlxalq əlaqələrini ildən-ilə genişləndirən Sumqayıt Dövlət Universiteti ölkəmizin dünyaya inteqrasiyasında önəmli bir körpü rolunu oynayaraq, Xəzəryanı Dövlət Universitetləri və Rusiya–Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyalarının üzvü olmuşdur. SDU bir çox xarici ölkələrin qabaqçıl ali təhsil müəssisələri ilə iki-, çoxtərəfli müqavilələr və beynəlxalq layihələr çərçivəsində əməkdaşlıq həyata keçirir, müəllim-tələbə mobilliyi istiqamətində mühüm uğurlu addımlar atır. Universitetin professor-müəllim, tələbə heyəti dünyanın bir çox nüfuzlu ali məktəblərində layiqincə təmsil olunur, təcrübə keçir. Əldə olunan uğurlar beynəlxalq səviyyədə keçirilən konfranslarda maraqla qarşılanır.
Martın 22-dən 26-dək Rusiya Federasiyasının Sankt Peterburq Dövlət İqtisad Universitetində “Maliyyə arxitekturası: yeni reallıqlara çağırışlar” mövzusunda “ZOOM” platforması üzərindən onlayn formatda XI Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçirildi. Beynəlxalq konfransa Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev ekspert olaraq dəvət olunmuşdu.
Dosent Loğman Abdullayev konfrans çərçivəsində martın 25-də “Mühasibat uçotunun inkişafının qlobal trendləri, rəqəmsal iqtisadiyyatda biznes təhlili və audit” mövzusunda, martın 26-da “Mühasibat uçotunun nəzəriyyəsi və praktikası, biznes təhlili və audit: keçmiş zaman, müasir və gələcək dövr” mövzusunda çıxış etdi, plenar iclaslarda aparılan müzakirələrdə yaxından iştirak etdi.

Home | News | SSU SCIENTIST PARTICIPATED AS AN EXPERT IN THE XI INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE HELD ONLINE AT ST. PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS
Yerləşdirilmə tarixi : 26 March 2021 15:54
SSU SCIENTIST PARTICIPATED AS AN EXPERT IN THE XI INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE HELD ONLINE AT ST. PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS
Science and education have a great role in the growth of the prestige of the Azerbaijani state among the countries of the world, its prosperity in all areas and its recognition as a powerful and tolerant republic. The consistent and strong dynamics of science and education determine the pace of development of any nation, not only its national and intellectual potential, but also its economic, military and political power. One of the priorities of the higher education institution is to widely promote the achievements of our country in the field of education abroad, as well as the study of international experience. Today, Sumgayit State University, which has been expanding its international relations year by year, has become a member of the Caspian State Universities and the Russian-Azerbaijani Association of Higher Education Institutions, playing an important role in the country's integration into the world.
The XI International Scientific-Practical Conference on "Financial Architecture: Challenges to New Realities" was held online on March 22-26 at the St. Petersburg State University of Economics of the Russian Federation on the ZOOM platform.
Associate Professor Loghman Abdullayev, Head of the Department of Finance and Accounting, Faculty of Economics and Management, Sumgayit State University, was invited to the international conference as an expert.
Associate Professor Loghman Abdullayev delivered speech on March 25 in the framework of the International Conference on "Global trends in accounting, business analysis and audit in the digital economy", on March 26 on "Accounting Theory and Practice, Business Analysis and Auditing: Past, Present and Future" and took an active part in the discussions held in the plenary sessions.