Əməkdaşımız Təhsil İnstitutunun vebinarında
Aprelin 7-də Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “İş dünyası və ali təhsildə trendlər” onlayn vebinarlar silsiləsindən “Müasir elmi-tədqiqat müəssisəsi” adlı növbəti onlayn formatda tədbir keçirildi. Vebinarın məqsədi Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri və elm adamları, müstəqil tədqiqatçılarını bir araya gətirmək və onların beynəlxalq elmi-tədqiqat sahəsindəki innovasiyalar barədə fikir və təcrübə mübadiləsini təşkil etməkdir.
Tədbirin spikeri Auburn Universitetində dosent kimi fəaliyyət göstərən Rəşad Kərimov idi. Rəşad Kərimov 2005-ci ildə Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsini bitirmiş, sonra ABŞ-da Minnesota Duluth Universitetində magistratura təhsili, Cornell Universitetində isə doktorantura təhsili almışdır. O, elmi fəaliyyətini Berkli Kaliforniya Universitetində davam etdirmişdir. Elmi araşdırmaları tibbi kimya, üzvi sintez və keçid metallardan üzvi sintez üçün katalizatorların hazırlanmasına yönəldib. Rəşad Kərimovun beynəlxalq elmi jurnallarda 13 məqaləsi çap olunmuşdur və ABŞ-da bir patenti mövcuddur.
Vebinara müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən 150 nəfər iştirakçı qatılmışdır. Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin metodisti, AMEA-nın Fəlsəfə İnstitutunun dissertantı Sədaqət Fətullayeva təmsil etdi.

Home | News | OUR EMPLOYEE IS AT THE WEBINAR OF THE INSTITUTE OF EDUCATION
On April 7, the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan organized the next online event "Modern research institution" of the series of online webinars "Business world and trends in higher education." The purpose of the webinar is to bring together representatives of Azerbaijani universities and scientists, independent researchers and organize an exchange of views and experiences on innovations in international research.
The speaker of the event was Rashad Karimov, an associate professor at Auburn University. Rashad Karimov graduated from Lomonosov Moscow State University in 2005 with a degree in Chemistry, then received a master's degree from the University of Minnesota Duluth in the United States and a doctorate from Cornell University. He continued his research at the University of California, Berkeley. His research interests include medical chemistry, organic synthesis, and the development of catalysts for organic synthesis from transition metals. Rashad Karimov has published 13 articles in international scientific journals and has one patent in the United States.
The webinar was attended by 150 participants from various universities. Sumgayit State University was represented at the event by Sadagat Fatullayeva, methodist of the Department of Evaluation and Quality Control and doctoral student of the Institute of Philosophy of ANAS.