Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz UDNTU-da keçirilən “Texniki sistemlərdə avtomatlaşdırılmış idarəetmənin əsasları” mövzusunda IV Beynəlxalq olimpiadada iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 08 Aprel 2021 14:26
Tələbələrimiz UDNTU-da keçirilən “Texniki sistemlərdə avtomatlaşdırılmış idarəetmənin əsasları” mövzusunda IV Beynəlxalq olimpiadada iştirak etdilər
Aprelin 6-da Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatika və Enerji İnstitutunun Avtomatika, telekommunikasiya və metrologiya şöbəsinin bazasında təşkil olunan “Texniki sistemlərdə avtomatlaşdırılmış idarəetmənin əsasları” mövzusunda IV Beynəlxalq olimpiada keçirildi.
Texniki sistemlərdə idarəetmənin avtomatlaşdırılmasının əsaslarına dair IV Beynəlxalq olimpiada ölçmə cihazlarının metroloji dəstəyi, avtomatik idarəetmə nəzəriyyəsi, texniki avtomatlaşdırma vasitələri (aşağı səviyyə), texniki ölçmələr və alətlər, elektronika və elektrik mühəndisliyi kimi bir neçə geniş sahəni əhatə edirdi.
Onlayn keçirilən olimpiadanın fərdi təsnifatı çərçivəsində birinci komanda Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynovun rəhbərliyi ilə Fizika və elektroenergetika fakültəsinin tələbələri: İslam Əliyev, Ceyhun Əlizadə, Telman Hacıəliyev, Sarıya Kudiyeva; professor Fazil Ələkbərlinin rəhbərliyi ilə Mühəndislik fakültəsinin tələbələri: Seymur Talıbov, Qüdrət Ağazadə, Vüsal Hacıyev, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin magistrantı Nicat Hüseynov ikinci komandada iştirak etdilər. Qeyd edək ki, professor Fazil Ələkbərli münsiflər heyəti üzvlərindən biri seçildi.
Əlavə məlumat üçün qeyd edək ki, birinci komandanın işçi dili rus, ikinci komandanın işçi dili ingilis dili idi.

Home | News | OUR STUDENTS PARTICIPATED IN THE IV INTERNATIONAL OLYMPIAD ON "FUNDAMENTALS OF AUTOMATED CONTROL IN TECHNICAL SYSTEMS" HELD AT USOTU
Yerləşdirilmə tarixi : 08 April 2021 14:26
OUR STUDENTS PARTICIPATED IN THE IV INTERNATIONAL OLYMPIAD ON "FUNDAMENTALS OF AUTOMATED CONTROL IN TECHNICAL SYSTEMS" HELD AT USOTU
On April 6, the IV International Olympiad on "Fundamentals of Automated Control in Technical Systems" organized on the basis of the Department of Automation, Telecommunications and Metrology of the Institute of Digital Systems, Automation and Energy of Ufa State Oil Technical University was held.
The IV International Olympiad on the basics of automation of control in technical systems covered several broad areas, such as metrological support of measuring instruments, automatic control theory, technical automation tools (low level), technical measurements and tools, electronics and electrical engineering.
Students of the Faculty of Physics and Electroenergetics participated in the first team within the individual classification of the online Olympiad, under the leadership of the head of the Department of Electromechanics Turgay Huseynov - Islam Aliyev, Jeyhun Alizade, Telman Hajialiyev, Sariya Kudiyeva, under the leadership of Professor Fazil Alakbarli, students of the Faculty of Engineering - Seymur Talibov, Qudret Aghazade, Vusal Hajiyev. Master student of the Faculty of Physics and Electroenergetics Nijat Huseynov also participated in the second team. It should be noted that Professor Fazil Alakbarli was elected one of the members of the jury.
For additional information, the working language of the first team was Russian, that of the second team was English.