Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının İdarə Heyətinin görüşü keçirildi
Aprelin 16-da Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nəzdində yaradılan Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının İdarə Heyətinin görüşü keçirildi. Görüşdə Dövlət Məşğulluq Agentliyinin, Gənclər Fondunun, Sumqayıt Dövlət Universitetinin, Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin, Bakı Dövlət Universitetinin, Azərbaycan Universitetinin və Bakı Ali Neft Məktəbinin nümayəndələri iştirak etdilər.
Görüşdə Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının gələcək fəaliyyət istiqamətləri, əsasnaməsinin hazırlanması, səlahiyyətləri, gözləntilər və iş prinsipi haqqında fikir mübadiləsi aparıldı.
Həmçinin İdarə Heyəti üzvləri təmsil etdikləri qurumlardakı Karyera Mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı məlumat verdi, görüləcək işlər barədə öhdəliklər müəyyənləşdirildi.
Görüşdə SDU-nun Karyera Mərkəzinin müdiri dosent Əmirxan İsayev çıxış edərək Karyera Mərkəzinin gördüyü işlər haqqında ətraflı məlumat verdi, universitetlə tanışlıq məqsədilə iştirakçılara SDU-nun bukletlərini təqdim etdi. Əmirxan İsayev idarə heyətinin təqdim etdiyi bölgələr üzrə Karyera Mərkəzlərinin yaradılmasına dəstək verəcəyini bildirdi və idarə heyətini SDU-ya dəvət edəcəyini söylədi.
Qeyd edək ki, Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının yaradılmasında məqsəd vahid standartların müəyyən edilməsi və tətbiqi, Karyera Mərkəzi olmayan ali təhsil müəssisələrində belə mərkəzlərin yaradılmasına dəstək göstərilməsi, metodiki bazanın, yerli müsbət təcrübələrin paylaşılması, xarici təcrübənin araşdırılması və tətbiqinə dəstək göstərilməsidir.

A MEETING OF THE BOARD OF DIRECTORS OF CAREER CENTERS’ COORDINATION COUNCIL
On April 16, a meeting of the Board of the Coordination Council of Career Centers established under the State Employment Agency was held. The meeting attended by representatives of the State Employment Agency, Youth Foundation, Sumgayit State University, Azerbaijan University of Tourism and Management, Baku State University, Azerbaijan University and Baku Higher Oil School.
The sides exchanged views on the future activities of the Coordinating Council of Career Centers, preparation of regulations, authority, expectations and working principles.
The members of the Management Board also provided information on the activities of the Career Centers in the organizations they represent, and defined the commitments to be made.
Speaking at the meeting, the head of the Career Center of SSU, Associate Professor Amirkhan Isayev gave detailed information about the work done by the Career Center, presented the booklets of SSU to the participants in order to get acquainted with the university. Associate Professor Amirkhan Isayev said he would support the establishment of Career Centers in the regions nominated by the Board and would invite the Board to SSU.
It should be noted that the purpose of establishing the Coordination Council of Career Centers was to establish and apply common standards, support the establishment of such centers in the Universities that have not instituted Career Centre yet, share the methodological framework, local best practices, research and application of foreign experience.