Əsas səhifə | Xəbərlər | Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda mühazirə dərsləri təşkil edildi
Yerləşdirilmə tarixi : 04 May 2021 12:47
Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda mühazirə dərsləri təşkil edildi
Müasir Azərbaycanın memarı kimi yaddaşlara həkk olunan Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsinə ehtiram olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər, konfrans və bütün fakültələrdə “Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyəti” mövzusunda onlayn formatda mühazirə dərsləri təşkil olunur.
Mayın 3-dən başlayaraq Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda Tarix və coğrafiya fakültəsinin Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının professor-müəllim heyəti tərəfindən mühazirə dərsləri keçirilir.
Mühazirələrdə ulu öndər Heydər Əliyevin xalqımız və dövlətimiz qarşısındakı xidmətlərindən, təhsilin inkişafına göstərdiyi diqqət və qayğıdan danışıldı. Bildirildi ki, illər ötəcək, nəsillər bir-birini əvəz edəcək, Heydər Əliyevin uzaqgörən strategiyası uğurlu gələcəyə gedən yollarımızı əbədi məşəl kimi daim işıqlandıracaq. O da xüsusilə vurğulandı ki, Dünya şöhrətli siyasi xadim Heydər Əliyevin uğurlu siyasətini layiqincə davam etdirən cənab İlham Əliyevin gərgin səyi nəticəsində bu gün Azərbaycan müstəqil, ədalətli, demokratik, dünyəvi dövlət kimi daim irəliləyir. Xalq Prezidentinə inanır və Onun arxasınca inamla gedir. Bu inamın nəticəsidir ki, Azərbaycan artıq qalib ölkədir. Prezident, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan Ordusu 30 ilə yaxındır ki, düşmən işğalında olan torpaqları işğaldan azad edib. Bu qalibiyyət, eyni zamanda, Ulu Öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu şərəfli missiyanın tamamlanması və Onun ruhunun şad edilməsidir.
Qeyd edək ki, “Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyəti” mövzusunda onlayn formatda təşkil olunan mühazirələr davam edir.
Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda keçiriləcək məşğələlərinin qrafiki

ON THE OCCASION OF THE 98TH ANNIVERSARY OF HEYDAR ALIYEV, LECTURES ON
In honor of the memory of the great leader Heydar Aliyev, engraved in the memory as the architect of modern Azerbaijan, Sumgayit State University organizes a series of events, conferences and online lectures on "Life and activity of Heydar Aliyev" in all faculties.
From May 3, on the occasion of the 98th anniversary of Heydar Aliyev, lectures on "Heydar Aliyev"s life and state-building policy" are held at the faculties of SSU by the faculty staff of the Department of History of Azerbaijan and Eastern European Peoples of the Faculty of History and Geography.
The speakers spoke about the great leader Heydar Aliyev"s services to our people and state, his attention and care for the development of education. It was noted that years will pass, generations will replace each other, Heydar Aliyev"s far-sighted strategy will always illuminate our path to a successful future as an eternal torch.
It also stressed that today, as a result of the hard work of Mr. Ilham Aliyev, who duly continues the successful policy of world-famous political figure Heydar Aliyev, today Azerbaijan is constantly moving forward as an independent, just, democratic and secular state. The people believe in the President and follow him with confidence. As a result of this belief, Azerbaijan is already a victorious country. Under the leadership of President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, the victorious Azerbaijani Army has been liberating enemy-occupied lands for nearly 30 years. This victory is also the completion of the glorious mission founded by the Great Leader Heydar Aliyev and the rejoicing of his spirit.
It should be noted that, lectures on "Life and activity of Heydar Aliyev" organized in online format continue.