SDU-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş onlayn formatda şahmat yarışına start verildi
Mayın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş əməkdaşlar arasında onlayn formatda şahmat yarışına start verildi.
Yarışın keçirilməsində məqsəd əməkdaşlar arasında intellektual idman növü olan şahmat oyununu təbliğ etmək, güclü şahmatçıları aşkara çıxarmaq, eyni zamanda müəllimlərin asudə vaxtlarını mənalı və səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir.
Qeyd edək ki, yarışda Sumqayıt Dövlət Universitetinin və SDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərən SDTK -nın əməkdaşlarından ibarət 8 komanda iştirak edir.

AN ONLINE CHESS TOURNAMENT DEDICATED TO THE 98TH ANNIVERSARY OF NATIONAL LEADER HEYDAR ALIYEV KICKS OFF AT SSU
On May 6, Sumgayit State University hosted an online chess tournament among employees dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
The purpose of the competition is to promote chess, an intellectual sport among employees, to identify strong chess players, as well as to organize meaningful and effective leisure time for teachers.
It should be noted that 8 teams consisting of employees of Sumgayit State University and SSTC operating under SSU are participating in the competition.