SDU-da Nə? Harada? Nə zaman?” onlayn formatda intellektual bilik yarışı keçirildi
Mayın 8-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş onlayn “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual bilik yarışı onlayn formatda keçirildi.
Əvvəlcə Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olundu.
Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov çıxış edərək iştirakçıları salamladı və Ulu öndər Heydər Əliyevin həmişə gənclərə güvəndiyini, onlara etimad göstərdiyini, gənclər siyasətinin dövlət siyasətinin əsas tərkib hissəsi olduğunu və günümüzdə bu siyasətin cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini bildirərək, komandalara uğurlar arzuladı, belə yarışların keçirilməsinin böyüməkdə olan nəslin Heydər Əliyev irsinin öyrənilməsində önəmli rolu olduğunu bildirdi. Prorektor onu da diqqətə çatdırdı ki, azərbaycançılıq məfkurəsinin parlaq daşıyıcısı olan dahi şəxsiyyət Heydər Əliyev irsinin təbliğ olunması Sumqayıt Dövlət Universitetinin qarşısında duran əsas vəzifələrdən biridir.
Yarışda 7 komanda iştirak etdi. Suallar ümummilli lider Heydər Əliyevin ictimai-siyasi fəaliyyəti ilə bağlı tərtib edilmişdir. Komandalar 3 turdan ibarət birinciliyin qalibi olmaq uğrunda mübarizə apardılar. Nəticələrə əsasən Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası birinci, Filologiya fakültəsinin komandası ikinci, Kimya və biologiya fakültəsinin komandası isə üçüncü oldu.

Home | News | AN ONLINE INTELLECTUAL KNOWLEDGE CONTEST "WHAT? WHERE? WHEN?" AT SSU
On May 8, Sumgayit State University hosted an intellectual knowledge contest "What? Where? When?" dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev, organized by the Student Trade Union Committee and the Student Youth Organization.
First, the memory of great leader Heydar Aliyev was commemorated with a minute of silence.
Vice-Rector for Humanitarian Affairs Ramiz Huseynov greeted the participants and wished success to the teams, noting that the great leader Heydar Aliyev always trusted and trusted the youth, youth policy is a key component of state policy and is successfully pursued by President Ilham Aliyev. He noted that holding such competitions played an important role in studying the legacy of Heydar Aliyev. The Vice-Rector also noted that one of the main tasks of Sumgayit State University is to promote the legacy of the great personality Heydar Aliyev, a brilliant carrier of the Azerbaijani ideology.
At the end, members of the winning team were awarded honorary diplomas and valuable gifts.
7 teams took part in the competition. The questions were compiled in connection with the socio-political activities of national leader Heydar Aliyev. The teams competed to win the championship in 3 rounds. According to the results, the team of the Faculty of History and Geography was the first, the team of the Faculty of Philology was the second, and that of the Faculty of Chemistry and Biology was the third.