Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universtetinin tələbələri Gənc Tədqiqatçıların Beynəlxalq Assambleyasında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 24 May 2021 12:55
Sumqayıt Dövlət Universtetinin tələbələri Gənc Tədqiqatçıların Beynəlxalq Assambleyasında iştirak etdilər
May ayının 19–21 tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universtetinin Mühəndislik fakültəsinin Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisası üzrə təhsil alan II kurs tələbəsi Qüdrət Ağazadə və III kurs tələbəsi Seymur Talıbov Rusiya Federasiyasının Velikiy Novqorod (Великий Новгород) şəhərində keçirilən Gənc Tədqiqatçıların Beynəlxalq Assambleyasında iştirak etdilər. Assambleyaya onlayn formatda qatılan tələbələrimiz Avrasiya Patent Universiadasında qalib olduqları "Tibbi müəssisələrdə koronavirusun (COVID–19) aşkarlanması və avtomatik olaraq aradan qaldırılması üçün mobil robot" layihəsini ingilis dilində assambleya üzvlərinə və iştirakçılara təqdim etdilər. Qeyd edək ki, Azərbaycan komandasının elmi rəhbərləri professor Cavanşir Məmmədov və dosent Qurban Abdullayev olmuşdur.
3 gün davam edən assambleyada dünyanın müxtəlif ölkələrindən, beynəlxalq müsabiqələrin qalibləri iştirak edərək, Gənc Tədqiqatçıların Beynəlxalq Assambleyasında robototexnika və mexatronika sahəsi üzrə 25 layihə təqdim etmişlər.

Home | News | STUDENTS OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY PARTICIPATED IN THE "INTERNATIONAL ASSEMBLY OF YOUNG RESEARCHERS"
Yerləşdirilmə tarixi : 24 May 2021 12:55
STUDENTS OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY PARTICIPATED IN THE "INTERNATIONAL ASSEMBLY OF YOUNG RESEARCHERS"
On May 19-21, Gudrat Agazadeh, a second-year student majoring in Process Automation at Sumgayit State University's Engineering Faculty, and Seymur Talibov, a third-year student majoring in Process Automation, participated in the International Assembly of Young Researchers in Veliky Novgorod, Russia. Our students, who participated in the Assembly online, presented to the Assembly members and participants in English the project "Mobile robot for detection and automatic elimination of coronavirus (COVID-19) in medical institutions", which they won at the Eurasian Patent Universiade. It should be noted that the academic supervisors of the Azerbaijani team were Professor Javanshir Mammadov and Associate Professor Gurban Abdullayev.
The winners of international competitions from different countries of the world took part in the 3-day assembly and presented 25 projects in the field of robotics and mechatronics at the International Assembly of Young Researchers.