Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru, bir qrup müəllim və tələbə heyəti Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin 100 illiyi ilə əlaqədar Yubiley döş nişanı ilə təltif olundular
Yerləşdirilmə tarixi : 11 İyun 2021 17:03
SDU-nun rektoru, bir qrup müəllim və tələbə heyəti Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin 100 illiyi ilə əlaqədar Yubiley döş nişanı ilə təltif olundular
İyunun 11-dəSumqayıt Dövlət Universitetində Azərbaycan Respublikası Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqının (ATİAHİ) 100 illik yubileyi ilə əlaqədar olaraq həmkarlar ittifaqı hərəkatında xidmətlərinə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov, bir qrup müəllim və tələbə heyəti Yubiley döş nişanı ilə təltif olundular.
Əvvəlcə rektor professor Elxan Hüseynov Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədr müavini Mirzə Cəfərzadəni salamladı və onu universitetdə görməkdən məmnun olduğunu bildirdi.
Rektor Elxan Hüseynov ona göstərilən diqqətə görə ATİAHİ Respublika Komitəsinin sədri Səttar Möhbalıyevə təşəkkürünü ifadə etdi, SDU-nun keçdiyi inkişaf yolundan, bu illər ərzində əldə etdiyi uğurlardan, qarşıda duran vəzifələrdən, ali məktəbin dünyanın bir çox universitetləri ilə sıx əməkdaşlığından bəhs etdi.
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının (AHİK) üzv–təşkilatı –Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədr müavini Mirzə Cəfərzadə rektor Elxan Hüseynova qurumun sədri Səttar Möhbalıyevin salamını çatdırdı. ATİAHİ Respublika Komitəsinin fəaliyyəti haqqında geniş məlumat verdi, SDU ilə əlaqələrə həmişə böyük önəm verildiyini diqqətə çatdırdı və Yubiley döş nişanını rektora təqdim etdi.
Sonra kiçik akt zalında sosial məsafə və gigiyena qaydalarının gözlənilməsi şəraitində Mirzə Cəfərzadə və universitetin Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Elmar Xəlilov tərəfindən müəllim və tələbələrə Yubiley döş nişanı təqdim olundu.
Rektor professor Elxan Hüseynov təltif olunmuş müəllim və tələbələri təbrik etdi, gələcək fəaliyyətlərində yeni-yeni uğurlar arzuladı.
Universitetin Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Elmar Xəlilov çıxış edərək son illərdə universitetdə aparılan islahatlardan, həyata keçirilən layihələrdən, işçilərin əmək, sosial, iqtisadi hüquqlarından danışdı. Elmar Xəlilov professor-müəllim heyəti, elmi işçilər, tədris-köməkçi heyət və təsərrüfat işçilərinin iş şəraitinin yaxşılaşdırılmasında, həmçinin universitetdə bir neçə istiqamət üzrə uğurlu islahatların həyata keçirilməsində rektor professor Elxan Hüseynovun rolunu qeyd etdi.
Elmar Xəlilov universitetin kollektivinə göstərilən diqqətə görə ATİAHİ Respublika Komitəsinin sədri Səttar Möhbalıyevə və sədr müavini Mirzə Cəfərzadəyə təşəkkürünü bildirdi.

Home | News | RECTOR OF SSU, A GROUP OF TEACHERS AND STUDENTS WERE AWARDED THE "JUBILEE BADGE" ON THE OCCASION OF THE 100TH ANNIVERSARY OF THE REPUBLICAN COMMITTEE OF THE FREE TRADE UNION OF EDUCATORS
Yerləşdirilmə tarixi : 11 June 2021 17:03
RECTOR OF SSU, A GROUP OF TEACHERS AND STUDENTS WERE AWARDED THE "JUBILEE BADGE" ON THE OCCASION OF THE 100TH ANNIVERSARY OF THE REPUBLICAN COMMITTEE OF THE FREE TRADE UNION OF EDUCATORS
On June 11, in connection with the 100th anniversary of the Free Trade Union of Educators of the Republic of Azerbaijan (FTUERA) at Sumgayit State University, the rector of the university, Professor Elkhan Huseynov, a group of teachers and students were awarded the "Jubilee Badge" for their services to the trade union movement.
First, the rector, Professor Elkhan Huseynov greeted the Deputy Chairman of the Republican Committee of the Free Trade Union of Educators of Azerbaijan Mirza Jafarzadeh and said he was pleased to see him at the university.
Rector Elkhan Huseynov thanked the chairman of the Republican Committee of FTUERA Sattar Mohbaliyev for the attention paid to him, spoke about the development path of SSU, its achievements over the years, the tasks ahead, the university's close cooperation with many universities around the world.
Mirza Jafarzadeh, Deputy Chairman of the Republican Committee of the Free Trade Union of Educators of Azerbaijan, a member organization of the Azerbaijan Trade Union Confederation (ATUC), conveyed the greetings of Sattar Mohbaliyev, Chairman of the organization, to Rector Elkhan Huseynov. He gave detailed information about the activities of the Republican Committee, noted that great importance is always attached to relations with SSU and presented the "Jubilee badge" to the rector.
Then, Mirza Jafarzadeh and Elmar Khalilov, Chairman of the Free Trade Union Committee of the University, presented the "Jubilee Badge" to teachers and students in the Small Assembly Hall in accordance with the rules of social distance and hygiene.
Rector Professor Elkhan Huseynov congratulated the awarded teachers and students and wished them new success in their future activities.
Elmar Khalilov, Chairman of the Free Trade Union Committee of the University, spoke about the reforms carried out at the University in recent years, the projects implemented, the labor, social and economic rights of employees. Elmar Khalilov noted the role of Rector, Professor Elkhan Huseynov in improving the working conditions of faculty, researchers, teaching staff and farm workers, as well as the implementation of successful reforms in several areas at the university.
Elmar Khalilov thanked the chairman of the Republican Committee of FTUERA Sattar Mohbaliyev and the deputy chairman Mirza Jafarzadeh for the attention paid to the university staff.