Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun dosenti Məlahət Pənahəliyevanın 70 illik yubileyi qeyd olundu
İyunun 23-də karantin qaydalarına riayət olunaraq SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının müdiri, Əməkdar müəllim, dosent Məlahət Pənahəliyevanın 70 illik yubileyinə həsr olunmuş görüş keçirildi.
Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov yubilyarın alim və pedaqoq kimi səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyətindən danışdı. Bildirdi ki, ömrünün böyük bir hissəsini milli iqtisadiyyatın tədrisinə, bu sahənin elmi araşdırılması və ixtisaslı kadrların hazırlanmasına həsr edən dosent onlarla dərslik, dərs vəsaiti və kitabın müəllifidir. Rektor çıxışının sonunda Uzunmüddətli səmərəli elmi-pedaqoji və ictimai fəaliyyətinə görə və anadan olmasının 70 illik yubileyi munasibətilə Məlahət Pənahəliyevaya fəxri fərman və pul mükafatı təqdim etdi.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev Məlahət Pənahəliyevanın iqtisadiyyat sahəsinə verdiyi töhfələrdən danışdılar, onun keçdiyi şərəfli ömür yolundan söz açaraq, alimlə bağlı xatirələrini bölüşdülər. Məlahət Pənahəliyevanı kollektivin və tələbələrin hörmətini qazanmış qabaqcıl təhsil işçisi kimi xarakterizə edib, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdilər.
Sonda Məlahət Pənahəliyeva ona ünvanlanan xoş sözlərə və təbriklərə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova və tədbir iştirakçılarına minnətdarlığını bildirdi.
Məlahət müəllimə, 70 yaş insan ömrünün müdriklik çağıdır. Sizi 70 illik yubileyiniz münasibətilə bir daha təbrik edir, Sizə uzun ömür, möhkəm cansağlığı və elmi-pedaqoji fəaliyyətinizdə yeni-yeni uğurlar arzu edirik!

Home | News | THE 70TH ANNIVERSARY OF ASSOCIATE PROFESSOR MALAHAT PANAHALIYEVA CELEBRATED AT SSU
Following the quarantine rules, a meeting dedicated to the 70th anniversary of Malahat Panahaliyeva, Head of the Department of World Economy and Marketing, Honored Teacher, Associate Professor of the Faculty of Economics and Management of SSU was held on June 23.
Rector of the University, Professor Elkhan Huseynov spoke about the effective scientific and pedagogical activity of the jubilee as a scientist and pedagogue. He said that she is an associate professor, who has devoted most of her life to the teaching of the national economy, scientific research and training of qualified personnel in this field, and is the author of dozens of textbooks, manuals and books. At the end of his speech, the rector presented an honorary diploma and a monetary award to the head of the Department of World Economy and Marketing, Associate Professor Malahat Panahaliyeva "for long-term fruitful scientific-pedagogical and social activities and on the occasion of the 70th anniversary of her birth."
Dean of the Faculty of Economics and Management, Associate Professor Aynura Yahyayeva, Head of the Department of Finance and Accounting, Associate Professor Logman Abdullayev spoke about the contribution of Associate Professor Malahat Panahaliyeva to the field of economics, spoke about her glorious life and shared their memories of the scientist. Malahat Panahaliyeva was described as a leading educator who has earned the respect of the staff and students, and they wished her success in her future endeavors.
At the end, Malahat Panahaliyeva thanked the rector of the university, Professor Elkhan Huseynov and the participants of the event for the kind words and congratulations addressed to her.
Mrs. Malahat, 70 years is the age of wisdom in human life. We once again congratulate you on your 70th anniversary and wish you a long life, good health and new success in your scientific and pedagogical activities.