Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində SDU işçi qurupunun kafedra heyəti ilə görüşü
Yerləşdirilmə tarixi : 16 İyul 2021 16:47
ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində SDU işçi qurupunun kafedra heyəti ilə görüşü
İyulun15-də ERASMUS+ EQAC Azərbaycan Ali təhsil müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) Tarix və onun tədrisi metodikası kafedrasının əməkdaşları ilə görüş baş tutdu. Layihənin SDU tərəfdən koordinatoru Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbovdur.
Görüşdə kafedra müdiri dosent Sona Məhərrəmova, kafedranın əməkdaşları, İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzinin əməkdaşı, Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov, layihənin SDU tərəfdən meneceri t.f.d. Samirə Məmmədova iştirak etdi. Görüşün məqsədi layihə çərçivəsində görülən işlərin hesabatının, monitorinq görüşünün nəticələrinin müzakirəsi idi. Layihənin iş planına əsasən həyata keçirilən fəaliyyət, hesabat və monitorinqin nəticələrinin kafedralarda müzakirəsi keçirilməlidir. Yeni tədris ilində digər kafedralar, adminstrativ heyət ilə müzakirələrin davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, ERASMUS+EQAC Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi, Bakı Biznes Universitetinin koordinasiya etdiyi layihədir. Layihənin Azərbaycandan 10, Avropadan 4 tərəfdaşı var. İngiltərənin Middlesex Universiteti, İspaniyanın Alikante Universiteti, İsveçin Kral Texnologiyalar Universiteti, Litvanın SMK Universitetinə təlim məqsədilə səfərlər həyata keçirilmiş, ən yaxşı Avropa təcrübəsi öyrənilmiş, milli baza əsasında Azərbaycanda tətbiq edilmişdir. Layihə heyəti final konfransında müvəffəqiyyətlə təmsil olunmaq üçün işini uğurla davam etdirir.

Home | News | MEETING OF SSU WORKING GROUP WITH THE STAFF OF THE DEPARTMENT WITHIN THE ERASMUS + EQAC PROJECT
Yerləşdirilmə tarixi : 16 July 2021 16:47
MEETING OF SSU WORKING GROUP WITH THE STAFF OF THE DEPARTMENT WITHIN THE ERASMUS + EQAC PROJECT
On July 15, a meeting was held with the staff of the Department of History and Teaching Methods of Sumgayit State University (SSU) within the framework of the project ERASMUS + EQAC Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Higher Education Institutions of Azerbaijan. The coordinator of the project from SSU is Natig Talibov, Vice-Rector for Teaching Organization and Training Technologies.
The head of the department, associate professor Sona Maharramova, employees of the department, employee of the Information Technology Center, head of the Quality Assurance Center Nihad Huseynov, project manager of SSU, Ph.D. Samira Mammadova took part in it. The purpose of the meeting was to discuss the report on the work done under the project, the results of the monitoring meeting. The results of activities, reports and monitoring carried out in accordance with the work plan of the project should be discussed in the departments. In the new academic year, it is planned to continue discussions with other departments and administrative staff.
It should be noted that ERASMUS + EQAC is a project funded by the European Commission and coordinated by Baku Business University. The project has 10 partners from Azerbaijan and 4 from Europe. Training visits were made to Middlesex University of England, Alicante University of Spain, Royal University of Technology of Sweden, SMK University of Lithuania; the best European experience was studied and applied in Azerbaijan on a national basis. The project team continues to work successfully to be successfully represented at the Final Conference.