Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun dosenti Valeh Məmmədovun 80 illik yubileyi qeyd olundu
Sentyabrın 15-də SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının dosenti Valeh Məmmədovun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş görüş karantin (qaydalarına riayət olunaraq) keçirildi.
Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov yubilyarın mənalı ömür yolundan, əmək fəaliyyətindən, gənc mühəndis kadrların hazırlanması istiqamətindəki xidmətlərindən danışdı. Rektor çıxışının sonunda “Uzunmüddətli səmərəli elmi-pedaqoji və ictimai fəaliyyətinə görə və anadan olmasının 80 illik yubileyi munasibətilə” Valeh Məmmədova fəxri fərman və pul mükafatı təqdim etdi.
Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev və digər natiqlər respublikada ali təhsilli mühəndis–texniki kadrların hazırlanmasında alimin səmərəli fəaliyyətindən söz açdılar. Valeh Məmmədovu mühəndislik elmi sahəsində fenomenal bilik və zəkaya, əsl ziyalılıq, alimlik və vətəndaşlıq mövqeyinə malik olan, sadə, xeirxah və müdrik insan, elm fədaisi kimi xarakterizə edərək, onunla bağlı xoş xatirələrini danışdılar, keçdiyi şərəfli ömür yoluna nəzər saldılar.
Sonda dosent Valeh Məmmədov ona ünvanlanan xoş sözlərə və təbriklərə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova və çıxışçılara minnətdarlığını bildirdi.

Home | News | THE 80TH ANNIVERSARY OF VALEH MAMMADOV, ASSOCIATE PROFESSOR OF SSU
Following the quarantine rules, a meeting dedicated to the 80th anniversary of Valeh Mammadov, Associate Professor of the Process Automation Department of the Engineering Faculty of SSU was held on September 15.
Rector of the University, Professor Elkhan Huseynov spoke about the meaningful life of the jubilee, his labor activity, his services in training young engineers. At the end of his speech, the rector presented Valeh Mammadov with an honorary diploma and a monetary award for his long-term fruitful scientific-pedagogical and public activities and on the occasion of the 80th anniversary of his birth.
Dean of the Faculty of Engineering, Associate Professor Ulduz Aghayev and other speakers spoke about the effective work of the scientist in the training of engineering and technical personnel with higher education in the country. Describing Valeh Mammadov as a simple, kind and wise man with phenomenal knowledge and intelligence in the field of engineering science, a true intellectual, scientific and civic position, they spoke about his fond memories and looked at his glorious life.
At the end, Associate Professor Valeh Mammadov thanked the rector of the university, Professor Elkhan Huseynov and the speakers for the kind words and congratulations addressed to him.