Əsas səhifə | Xəbərlər | Döyüşdən zəfərə aparan yol
Sentyabrın 24-də Mühəndislik fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 27 Sentyabr – Anım Gününə həsr olunmuş “Döyüşdən zəfərə aparan yol” adlı onlayn formatda tədbir keçirildi. Tədbirdə fakültənin bir qrup professor, müəllim və tələbə heyəti iştirak etdi.
Tədbiri giriş sözü ilə Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev açaraq bildirdi ki, 2020-ci ilin 27 sentyabr tarixi Qarabağ adlı haqq savaşımıza çıxdığımız gündür. O gün ki, yaddaşlara bizi böyük Qələbəyə, Zəfərə aparan yolun başlanğıc tarixi kimi yazıldı. 44 gün davam edən həmin savaşda şanlı Azərbaycan Ordusu Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi altında xalqımızın 30 illik yurd həsrətinə son qoyuldu. Uzun illərin ayrılığından sonra işğal altında qalan torpaqlarımız müzəffər ordumuzun, əsgər və zabitlərimizin şücaəti, qəhrəmanlığı sayəsində azad edildi. Və 8 noyabr tarixi yaddaşlara Zəfər Günü kimi həkk olundu.
Mühəndislik fakültəsinin tələbələri: Ceyran Məmmədova, Aysun Əhmədzadə, Nuranə Kərimova, Sevinc Səmədli 44 günlük Zəfər tarixindən söz açdılar və vətənpərvərlik mövzusunda şeirlər səsləndirdilər. Sonra müharibə iştirakçılarından biri olan, həmçinin Mühəndislik fakültəsinin 639 saylı qrupunun tələbəsi Ramazan Adışlıya və 631 saylı qrupunun tələbəsi Aydın Babayevə söz verildi. Onlar keçdikləri döyüş yollarından danışaraq göstərilən qayğıya görə ölkə başçısı cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Home | News | THE ROAD FROM WAR TO VICTORY
On September 24, the Faculty of Engineering hosted an online event titled "The Road from War to Victory" dedicated to September 27 - Remembrance Day, organized by the Student Youth Organization.
The event was attended by a group of professors, teachers and students of the faculty.
Opening the event, the Dean of the Faculty of Engineering, Associate Professor Ulduz Aghayev said that September 27, 2020 is the day when we went to the real war called Karabakh. The day was written in the memory as the beginning date of the road leading to the Great Victory. In that 44-day war, under the leadership of the glorious Commander-in-Chief of the Armed Forces of the Azerbaijani Armed Forces, Ilham Aliyev, the 30-year longing of our people for the homeland was put to an end. After many years of separation, our occupied lands were liberated thanks to the courage and heroism of our victorious army, soldiers and officers. And November 8 was engraved in the memory of history as Victory Day.
Students of the Faculty of Engineering Jeyran Mammadova, Aysun Ahmadzade, Nurana Karimova, Sevinj Samedli spoke about the 44-day history of Victory and recited poems on patriotism.
Then the floor was given to Ramazan Adishli, a student of the 639th group of the Faculty of Engineering and Aydin Babayev, a student of the 631st group, who was one of the participants in the war. They spoke about their war paths and thanked President Ilham Aliyev for the care shown.