Sumqayıt Dövlət Universitetində koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparıldı
Sentyabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin bütün tədris binalarında: dəhlizlərdə, auditoriya və laboratoriyalarda, mərkəzlərdə, ictimai-iaşə obyektlərində və sanitar qovşaqlarında Sumqayıt Şəhər Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən koronavirusa qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparıldı. Aparılan dezinfeksiya işlərində yüksəkkeyfiyyətli dərman preparatlarından istifadə olundu.
Xatırladaq ki, koronavirus infeksiyasının yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması və müvafiq profilaktik tədbirlərin effektivliyinin yüksəldilməsi məqsədilə SDU-da ardıcıl işlər həyata keçirilir. Həmçinin məlumatlılığın artırılması məqsədilə dəhlizlərə maarifləndirici stendlər vurulmuş, əməkdaşların yoluxma riskini azaltmaq məqsədilə xüsusi dezinfeksiyaedici aparatlar quraşdırılmışdır. Mütəmadi olaraq universitetdə koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı dezinfeksiya işləri aparılır.

THE NEXT DISINFECTION AGAINST CORONAVIRUS (COVID-19) INFECTION AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
On September 25, the staff of the Sumgayit City Hygiene and Epidemiology Center carried out disinfection against coronavirus in all educational buildings of Sumgayit State University: corridors, auditoriums and laboratories, centers, public catering facilities and sanitary facilities. High quality medicines were used in the disinfection works.
It should be noted that in order to prevent the threat of coronavirus infection and increase the effectiveness of appropriate preventive measures, consistent work is carried out at SSU. In order to raise awareness, educational stands were installed in the corridors, and special disinfectants were installed to reduce the risk of infection of employees. The university regularly conducts disinfection against coronavirus (COVID-19) infection.