Filologiya fakültəsində "İkinci Qarabağ müharibəsi – dövlətçilik tariximizin ən şərəfli səhifəsi" mövzusunda onlayn formatda bədii-elmi seminar keçirildi
Sentyabrın 25-də Filologiya fakültəsinin təşkilatçılığı ilə 27 Sentyabr – Anım Gününə həsr olunmuş "İkinci Qarabağ müharibəsi – dövlətçilik tariximizin ən şərəfli səhifəsi" mövzusunda onlayn formatda bədii-elmi seminarı keçirildi. Seminarda Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva, Azərbaycan və xarici ölkələr ədəbiyyatı kafedrasının müdiri professor Avtandil Məmmədov, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Böyükxanım Eminli, Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova və fakültənin professor-müəllim heyəti iştirak etdilər.
Seminarı giriş sözü ilə Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva açaraq, tədbir iştirakçılarını salamladı, seminarın məzmun və mahiyyəti barədə məlumat verdi. Bildirdi ki, Müzəffər Ali Baş Komandanımız möhtərəm cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Müzəffər Milli Ordumuzun şücaəti sayəsində otuz ilə yaxın müddətdə işğal altında olan torpaqlarımız təcavüzkar Ermənistan ordusundan azad edildi. Haqq və ədalət uğrunda 44 günlük Vətən müharibəsi möhtəşəm Zəfərimizlə nəticələndi.
Filologiya fakültəsinin Pedaqogika və psixologiya kafedrasının dosenti Şikar Hüseynov “44 günlük zəfər salnaməsi", Azərbaycan və xarici ölkələr ədəbiyyatı kafedrasının baş müəllimi Afət Rəfiyeva "Ədəbiyyatdan əbədiyyətə", Xarici dillər kafedrasının müəllimi Sevil Vəliyeva "Dəmir yumruq əməliyyatı və xalq, ordu, dövlət birliyi", Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Əli Rzayev "Qanları ilə dastan yazanlar" mövzularında çıxış etdilər. Bildirdilər ki, 44 günün tarixə yazdığı qürurverici, şanlı səhifə harada yaşamasından asılı olmayaraq, hər bir azərbaycanlıya böyük sevinc bəxş etdi. Bu xoşbəxtliyi bizə yaşadan dövlətimizin başçısı, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevə, rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, bütün əsgər və zabit heyətinə minnətdarıq. 44 gün davam edən Vətən müharibəsi bir daha Prezident-xalq-ordu birliyini nümayiş etdirdi. Xalqımız tam əmin idi ki, dövlətimizin qətiyyətli mövqeyi, Ordumuzun gücü, qüdrəti sayəsində uğurla həyata keçirilən əks-hücum əməliyyatları otuz ildən artıq davam edən işğala son qoyacaq!

AN ONLINE ARTISTIC-SCIENTIFIC SEMINAR ON "THE SECOND KARABAKH WAR - THE MOST GLORIOUS PAGE IN THE HISTORY OF OUR STATEHOOD" AT THE FACULTY OF PHILOLOGY
On September 25, the Faculty of Philology organized an online art-scientific seminar on "The Second Karabakh War - the most glorious page in the history of our statehood" dedicated to September 27 - Remembrance Day.
The seminar was attended by the Dean of the Faculty of Philology, Associate Professor Sevinj Hamzayeva, Head of the Department of Azerbaijani and Foreign Literature Professor Avtandil Mammadov, Head of the Department of Azerbaijani Language and its teaching methods Boyukkhanim Eminli, Head of the Department of Pedagogy and Psychology Aytekin Mammadova and faculty members.
The seminar was opened by the Dean of the Faculty of Philology, Associate Professor Sevinj Hamzayeva, who greeted the participants and gave information about the content and essence of the seminar. She noted that under the leadership of our Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, thanks to the courage of our National Army, our lands, which had been occupied for almost thirty years, were liberated from the army of the aggressor Armenia. The 44-day Patriotic War for Truth and Justice resulted in our great Victory.
Shikar Huseynov, Associate Professor of the Department of Pedagogy and Psychology, Faculty of Philology delivered speech on "44-day chronicle of victory", Afat Rafiyeva, senior lecturer of the Department of Azerbaijan and Foreign Literature on "From Literature to Eternity", teacher of the Department of Foreign Languages Sevil Valiyeva spoke on "Iron fist operation and the people, army, state unity", senior teacher of the Department of Azerbaijani language and its teaching methods Ali Rzayev on "Those who wrote the epos with their blood". They said that the proud, glorious page, written in 44 days of history, brought great joy to every Azerbaijani, regardless of where they live. We express our gratitude to the head of our state, the Supreme Commander-in-Chief, the brave Azerbaijani Army, all the soldiers and officers who gave us this happiness. The 44-day Patriotic War once again demonstrated the unity of the President-people-army. Our people were fully convinced that the successful counter-offensive operations carried out thanks to the resolute position of our state, the strength and power of