Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Times Higher Education MasterClass-da iştirak etdilər
Oktyabrın 13-də Təhsil Nazirliyinin Elm, ali və orta ixtisas təhsili şöbəsinin və Times Higher Education beynəlxalq təşkilatının ölkəmizin ali təhsil müəssisələri üçün reytinqlər və brendinq üzrə MasterClass-ı baş tutmuşdur.
Tədbirə ölkə tarixində ilk dəfə Times Higher Education təşkilatının keçirdiyi dünya universitetləri reytinq sistemində yer almış Bakı Dövlət Universiteti ev sahibliyi edirdi.
MasterClass-ın əsas məqsədi dünya universitetləri reytinqinin 2022-ci il üçün nəticələrinin təhlili, milli regional trendlər, elmi-tədqiqat sahəsində məhsuldarlıq və əməkdaşlıq, davamlı inkişaf məqsədlərinin mühümlüyü, qlobal brendinq və marketinq mövzusunda təqdimatlarını nümayiş etdirmək və Times Higher Education təşkilatının Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinə sadalanan məsələlər üzrə dəstəyini çadırmaq idi.
Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayevin də iştirak etdiyi tədbirin aparıcı qonağı Times Higher Education təşkilatının regional direktoru Laçın Təhməzova və təşkilatın Böyük Britaniya ofisindən onlayn şəkildə tədbirə qoşulmuş Phil Baty idi.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin metodisti Nərmin Həsənova iştirak etdilər.

OUR EMPLOYEES PARTICIPATED IN THE TIMES HIGHER EDUCATION MASTERCLASS
On October 13, the Department of Science, Higher and Secondary Special Education of the Ministry of Education and the international organization Times Higher Education held a MasterClass on ratings and branding for higher education institutions of our country.
The event was hosted by Baku State University, which for the first time in the history of the country in the ranking system of world universities conducted by Times Higher Education.
The main purpose of the MasterClass is to analyze the results of the world university rankings for 2022, national and regional trends, productivity and cooperation in research, the importance of sustainable development goals, global branding and marketing, and also to convey the support of Times Higher Education to Azerbaijani higher education institutions on those issues.
The leading guest of the event, which was also attended by the rector of Baku State University Elchin Babayev, was Lachin Tahmazova, regional director of Times Higher Education, and Phil Baty, who joined the event online from the organization"s UK office.
From Sumgayit State University, the event was attended by Sadagat Fatullayeva, Head of the International Cooperation and Foreign Students Department, and Narmin Hasanova, methodologist of the Evaluation and Quality Assurance Department.