Tələbələrimiz “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual bilik yarışında  qalib oldular
Oktyabrın 18-də Bakı Gənclər Mərkəzinin və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə Dövlət Müstəqilliyinin Bərpası Gününə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual bilik yarışı keçirildi.
Yarışın əsas məqsədi gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəlməsinə şərait yaratmaq, istedadlı gəncləri üzə çıxarmaq, onların milli-mənəvi dəyərlərimiz və tariximiz haqqında daha geniş biliklərə sahib olmalarına kömək etməkdir.
Yarışda Sumqayıt Dövlət Universiteti, Dövlət Gömrük Akademiyası, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Milli Aviasiya Akademiyası, Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin komandaları iştirak etdilər.
7 komandanın iştirakı ilə baş tutan yarışda dövlət müstəqilliyinin tarixindən bəhs edildi.
Gərgin mübarizə şəraitində keçən bilik yarışının sonunda Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası birinci yerə layiq görüldü, medal və sertifikatla təltif edildi.
Qeyd edək ki, yarışda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin tələbələri: Fatimə Əsədova, Aypara Əliyeva, Məmləkət Abdullayeva, Aslan Musazadə və Ömər Xəlilov iştirak etdilər.

Home | News | OUR STUDENTS WON THE INTELLECTUAL KNOWLEDGE CONTEST “WHAT? WHERE? WHEN?"
On October 18, the Baku Youth Center and the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan jointly organized an intellectual knowledge competition “What? Where? When?".
The main purpose of the competition is to create conditions for raising the intellectual level of young people, to identify talented young people, to help them gain more knowledge about our national and spiritual values and history.
Teams from Sumgayit State University, State Customs Academy, Baku State University, Azerbaijan State Economic University, National Aviation Academy, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan University of Architecture and Construction took part in the competition.
The history of state independence was discussed in the competition with the participation of 7 teams.
At the end of the knowledge contest, which took place in a tense atmosphere, the team of Sumgayit State University was awarded first place, awarded a medal and a certificate.
It should be noted that students of the Faculty of History and Geography of Sumgayit State University: Fatima Asadova, Aypara Aliyeva, Mamlakat Abdullayeva, Aslan Musazade and Omar Khalilov took part in the competition.