Əsas səhifə | Xəbərlər | Müqəddəs torpağa müqəddəs borc...
Torpaq su ilə qarışanda palçıq, qan ilə qarışanda Vətən olur. Biz yaşadığımız Vətənin torpağına tökülən hər damcı qanı şəhidlərə borcluyuq. Biz qalib xalqın qalib gəncləriyik!
Oktyabrın 26-da Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Sumqayıt şəhərində yerləşən Şəhidlər xiyabanını ziyarət etdilər. Orada görülən abadlıq işlərinə yardım edib, qəhrəmanların uyuduğu o müqəddəs torpağa çiçəklər əkdilər.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri bildirdilər ki, Azərbaycan Ordusu Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə 44 gün ərzində ölkənin ərazi bütövlüyünü, tarixi ədaləti, beynəlxalq hüququ bərpa etdi. Vətən müharibəsində qəhrəman hərbçilərimizin şücaəti, rəşadəti hesabına, şəhidlərimizin qanı-canı bahasına bütün dünya Azərbaycanın şanlı qələbəsinin şahidi oldu. Azərbaycan hər zaman mübariz oğul və qızlarının şücaətini yüksək qiymətləndirir, bütün şəhidlərimizin ruhuna ehtiram göstərir, xatirəsini uca tutur. Biz də Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri olaraq Vətən uğrunda can alıb-can verən qəhrəmanları unutmarıq,unutdurmarıq!

Home | News | HOLY DEBT TO THE HOLY LAND
When the soil is mixed with water, it becomes mud, and when it is mixed with blood, it becomes homeland. We owe every drop of blood shed to the land of the Motherland where we live to the martyrs. We are the victorious youth of the victorious people!
On October 26, a group of students of the Faculty of History and Geography visited the Alley of Martyrs in Sumgayit. They helped with the landscaping work and planted flowers on the sacred land where the heroes slept.
Students of Sumgayit State University said that the Azerbaijani Army, under the leadership of Supreme Commander-in-Chief, restored the country"s territorial integrity, historical justice and international law within 44 days. The whole world witnessed the glorious victory of Azerbaijan in the Great Patriotic War due to the courage and bravery of our heroic servicemen and the blood of our martyrs. Azerbaijan always appreciates the courage of its sons and daughters, respects the spirit of all our martyrs and honors their memory. We, as students of Sumgayit State University, do not forget the heroes who died for the Motherland!