Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Zəfər Günü ilə əlaqədar fakültələrarası idman yarışlarına yekun vuruldu
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Oktyabr 2021 15:01
SDU-da Zəfər Günü ilə əlaqədar fakültələrarası idman yarışlarına yekun vuruldu
8 Noyabr Zəfər Günü ilə əlaqədar Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlərin planına uyğun olaraq, oktyabrın 25-də fakültələrarası idman yarışlarına start verilmişdir. Yarışda Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələrinin fakültələrarası 3 idman növü (stolüstü tennis, dama və şahmat) üzrə yarışlar keçirildi. Qeyd edək ki, yarışda 8 komanda öz bacarıqlarını sınadı.
Oktyabrın 27-də fakültələrarası idman yarışlarına yekun vuruldu. Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda stolüstü tennis üzrə Kimya və biologiya fakültəsi I yerə, Riyaziyyat fakültəsi II yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsi III yerə; şahmat üzrə Riyaziyyat fakültəsi I yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsi II yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi III yerə; dama üzrə Riyaziyyat fakültəsi I yerə, Tarix coğrafiya fakültəsi II yerə, Filologiya fakültəsi III yerə çıxdılar.

Home | News | THE INTER-FACULTY SPORTS COMPETITIONS ON THE OCCASION OF VICTORY DAY SUMMED UP AT SSU
In connection with the Victory Day on November 8, in accordance with the plan of a series of events at Sumgayit State University, inter-faculty sports competitions started on October 25. Students of Sumgayit State Technical College under Sumgayit State University and SSU competed in 3 types of sports (table tennis, checkers and chess). It should be noted that 8 teams tested their skills in the competition.
The inter-faculty sports competitions were summed up on October 27. On table tennis, the Faculty of Chemistry and Biology took the 1st place, the Faculty of Mathematics took the 2nd place, the Faculty of Physics and Electroenergetics took the 3rd place, on chess the Faculty of Mathematics took the 1st place, the Faculty of Physics and Power Engineering took the 2nd place, the Faculty of Economics and Management took the 3rd place, on checkers, the Faculty of Mathematics took the 1st place, the Faculty of History and Geography took the 2nd place, and the Faculty of Philology took the 3rd place.