8 Noyabr ‒ Zəfər Günü ilə əlaqədar Kimya və biologiya fakültəsində rəsm sərgisi təşkil edildi
Noyabrın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr ‒ Zəfər Gününə həsr olunmuş, tələbələrin əl işləri və rəsm əsərlərindən ibarət sərgi keçirildi.
Əvvəlcə Kimya və biologiya fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi Zəfər Günü ilə bağlı şəhidlik zirvəsinə ucalan tələbə və məzunların universitetin həyətində yaradılmış xatirə abidəsini ziyarət etdilər, abidə önünə gül dəstələri düzdülər, Vətənimizin azadlığı, ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin ruhunu bir dəqiqəlik sükutla yad etdilər. Sonra Kimya və biologiya fakültəsində Zəfər Günü ilə bağlı rəsm sərgisi təşkil edildi. Sərgidə çıxış edən fakültə dekanı dosent Mahal Muradov iştirakçıları Zəfər Günü münasibətilə təbrik etdi. Bildirdi ki, sərgi 44 günlük Vətən müharibəsində qazandığımız haqlı qələbəmizi, Azərbaycanın suverenliyi uğrunda döyüşmüş və canlarından keçmiş Vətən oğullarının qəhrəmanlıqlarını tərənnüm etmək məqsədilə təşkil olunmuşdur.

AN EXHIBITION OF PAINTINGS AT THE FACULTY OF CHEMISTRY AND BIOLOGY IN CONNECTION WITH THE VICTORY DAY ON NOVEMBER 8
An exhibition of students' handicrafts and paintings dedicated to November 8 - Victory Day was organized by the Faculty of Chemistry and Biology of Sumgayit State University on November 5.
First, a group of teachers and students of the Faculty of Chemistry and Biology visited the memorial to the martyrs on the Victory Day, laid flowers in front of the monument, observed a minute of silence in memory of the martyrs who died for the freedom and territorial integrity of our country.
Then, an art exhibition dedicated to Victory Day was organized at the Faculty of Chemistry and Biology. Speaking at the exhibition, the dean of the faculty, associate professor Mahal Muradov congratulated the participants on the Victory Day. He noted that the exhibition was organized to celebrate our just victory in the 44-day war, the heroism of the sons of the fatherland who fought and died for the sovereignty of Azerbaijan.