SDU-da 8 Noyabr ‒ Zəfər Günü ilə əlaqədar keçirilmiş müsabiqələrin qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi təşkil olundu
8 Noyabr ‒ Zəfər Günü ilə əlaqədar Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər planına uyğun olaraq, universitetdə tədbirlər: elmi konfranslar, seminarlar, mühazirələr, dəyirmi masalar, şeir, mahnı, rəsm və əl işlərindən ibarət yaradıcılıq müsabiqələri keçirilmişdir. Noyabrın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Böyük Akt zalında karantin qaydalarına əməl olunmaqla Zəfər Gününə həsr olunmuş şeir, mahnı, rəsm və əl işləri yaradıcılıq müsabiqələrində yer tutan və fərqlənən tələbə və əməkdaşların mükafatlandırılması mərasimi keçirildi.
Tədbiri universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov açaraq, 8 Noyabr -Zəfər Günü ilə əlaqədar keçirilən tədbirlərin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Bildirdi ki, ötən il sentyabrın 27-dən başlayan, işğal altındakı ərazilərimizin azad edilməsi ilə nəticələnən Vətən müharibəsi tariximizin ən parlaq səhifəsinə çevrilmişdir. Qalib Azərbaycan xalqı Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin ətrafında sıx birləşərək bütün dünyaya öz gücünü, mətinliyini, mübarizliyini nümayiş etdirdi. Rektor onu da qeyd etdi ki, 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan parlaq qələbədə Sumqayıt Dövlət Universitetinin də tələbə gəncləri yüksək vətənpərvərlik ruhu nümayiş etdirdilər.
Sonra mükafatlandırma mərasimi keçirildi. Yer tutan qaliblər rektor professor Elxan Hüseynov tərəfindən Fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif olundular. Qeyd edək ki, 8 Noyabr ‒ Zəfər Gününə həsr olunmuş şeir müsabiqəsində I yerə Filologiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Ülkər Əkbərova, II yerə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin V kurs tələbəsi Aliyə Əlizadə, III yerə Filologiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Şəbnəm Abışova çıxmışdılar.
8 Noyabr ‒ Zəfər Gününə həsr olunmuş mahnı müsabiqəsində I yerə Filologiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Aytac Heydərova, II yerə Filologiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Tural Həsənov, III yerə Filologiya fakültəsinin I kurs tələbəsi İlahə Fərhadzadə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin IV kurs tələbəsi Hüseyn Məmmədov çıxmışdılar.
8 Noyabr ‒ Zəfər Gününə həsr olunmuş Rəsm və əl işlərindən ibarət yaradıcılıq müsabiqəsində I yerə Mühəndislik fakültəsinin III kurs tələbəsi Ceyran Məmmədova, II yerə Fizika və elektroenergetika fakültəsinin IV kurs tələbələri: Vüsal Məmmədov və Vəkil Namazov, III yerə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Biznesin təşkili və idarəedilməsi kafedrasının dosenti Təranə Əhmədova və Kimya və biologiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Malak Bairamova çıxmışdılar.
8 Noyabr ‒ Zəfər Gününə həsr olunmuş Rəsm və əl işlərindən ibarət yaradıcılıq müsabiqəsində fərqləndiyinə görə SDU-nun nəzdindəki Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələri: Nərmin Əliyeva, şeir müsabiqəsində fərqləndiklərinə görə Tamara Alıyeva, Fatimə Məmmədzadə, Nicat Quliyev sertifikat və həvəsləndirici mükafatlara layiq görüldülər.

SSU HOSTED AN AWARDING CEREMONY OF THE WINNERS OF THE COMPETITIONS HELD IN CONNECTION WITH NOVEMBER 8 - VICTORY DAY
In connection with November 8 - Victory Day, Sumgayit State University held a series of events in accordance with the plan of events: scientific conferences, seminars, lectures, round tables, creative competitions consisting of poetry, song, painting and handicrafts.
On November 18, in the Great Assembly Hall of Sumgayit State University, a ceremony was held to award students and employees who took part in poetry, song, painting and handicraft creative competitions dedicated to Victory Day in accordance with quarantine rules.
The event was opened by the rector of the university, Professor Elkhan Huseynov, who spoke about the importance of the events held in connection with November 8 - Victory Day. He noted that the Patriotic War, which began on September 27 last year and resulted in the liberation of our occupied territories, has become the brightest page in our history. The rector also noted that the students of Sumgayit State University demonstrated a high patriotic spirit in the brilliant victory in the 44-day Patriotic War.
Then the awarding ceremony was held. The winners were awarded by the Rector Professor Elkhan Huseynov with honorary diplomas and gifts.
It should be noted that Ulker Akbarova, a third-year student of the Faculty of Philology, Aliya Alizadeh, a fifth-year student of the Faculty of Economics and Management, and Shabnam Abishova, a fourth-year student of the Faculty of Philology, took the first, second and third places in the poetry contest dedicated to November 8 Victory Day.
Aytaj Heydarova, a fourth-year student of the Faculty of Philology, took the first place, Tural Hasanov, a third-year student of the Faculty of Philology, took the second place, Ilaha Farhadzadeh, a first-year student of the Faculty of Philology, and Huseyn Mammadov, a fourth-year student of the Faculty of Physics and Electric Power took the third place in music contest.
In the creative competition of paintings and handicrafts dedicated to the Victory Day on November 8, Jeyran Mammadova, a third-year student of the Faculty of Engineering, took the first place, Vusal Mammadov and Vakil Namazov, a fourth-year students of the Faculty of Physics and Electrical Engineering Vusal Mammadov and Vakil Namazov took the 2nd place, Tarana Ahmadova, associate professor of Department of Business Organization and Management of the Faculty of Economics and Management and a third-year student of the Faculty of Chemistry and biology Malak Bairamova took the 3rd place.
Narmin Aliyeva, a student of Sumgayit State Technical College under SSU, and Tamara Aliyeva, Fatima Mammadzade, Nijat Guliyev were awarded certificates and incentive prizes for their excellence in the creative competition of paintings and handicrafts and poetry contest.