SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə keçirilən “Şah-Mat” adlı şahmat turnirində tələbələrimiz qalib oldu
Noyabrın 19-da Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən "Hədəf 5%" - Tələbə Gənclər Təşkilatlarının fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması, rəqabətliliyin artırılması, çağırışlara cavab verən tələbə kütləsinin formalaşdırılmasına dəstək proqramı çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə ittifaqın ofisində “Şah-Mat” adlı şahmat turniri baş tutdu.
Turnirin yekun nəticələrinə əsasən ilk 3 yerin sahibi müəyyən olundu:
I yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin tələbəsi Ramazan Məcidov, II yerə Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tələbəsi Nigar Bayramlı, III yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsinin tələbəsi Məhəmmədəli Əsədov layiq görüldülər və diplomla təltif olundular. Turnirin təşkili prosesində dəstək göstərdikləri üçün Azərbaycan Şahmat Federasiyasına təşəkkür etdilər!

OUR STUDENTS WON THE CHESS TOURNAMENT "SHAH-MAT" ORGANIZED BY THE STUDENT YOUTH ORGANIZATION OF SSU
On November 19, a chess tournament called "Shah-Mat" was organized by the Student Youth Organization of Sumgayit State University in the office of the union within the "Target 5%" program implemented with the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and organized by the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan.
According to the final results of the tournament, the winner of the first 3 places was determined as following:
Ramazan Majidov, a student of the Faculty of History and Geography of Sumgayit State University, Nigar Bayramli, a student of the Azerbaijan University of Tourism and Management, and Mahammadali Asadov, a student of the Faculty of Philology of Sumgayit State University, were awarded first, second and third places, respectively. They thanked the Azerbaijan Chess Federation for their support in organizing the tournament!