SDU-nun alimi UDNTU-nun Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun tələbə-müəllim heyətinə mühazirə oxudu
Dekabrın 13-də SDU-nun Fizika və elektroenergetika fakültəsi Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun tələbə-müəllim heyəti üçün “Axın vibrasiyalı-tezlik maye sıxlıqölçənləri” mövzusunda onlayn mühazirə oxudu.
Əvvəlcə dosent Turqay Hüseynov Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədovaya və Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun direktoru prof. Z.X.Pavlovaya mühazirənin keçirilməsi üçün yaratdıqları şəraitə görə təşəkkürünü bildirdi. Qeyd etdi ki, ali məktəblər arasında təhsil və elm sahəsində nəzərdə tutulmuş birgə layihələr çərçivəsində təşkil olunmuş tədbirlər tələbə, magistrant, dissertant, professor və müəllim heyətinin qarşılıqlı olaraq aktiv iştirak etmələri üçün mühazirələrin mütəmadi keçirilməsi, Azərbaycan və Rusiya ali məktəbləri arasında qarşılıqlı əlaqələrin möhkəmlənməsində böyük rol oynayır.
Mühazirənin sonunda fikir mübadiləsi aparıldı, dosent Turqay Hüseynov mövzu ilə bağlı iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırdı.

SCIENTIST OF SSU GAVE A LECTURE TO THE STUDENTS AND FACULTY MEMBERS OF THE INSTITUTE OF DIGITAL SYSTEMS, AUTOMATION AND ENERGY OF USPTU
On December 13, Turgay Huseynov, Head of the Department of Electromechanics, Faculty of Physics and Electroenergetics, SSU, gave an online lecture on "Flow Vibration-Frequency Liquid Density Meter" for students of the Institute of Digital Systems, Automation and Energy of Ufa State Petroleum Technological University.
First, Associate Professor Turgay Huseynov expressed his gratitude to the Dean of the Faculty of Physics and Electroenergetics, Associate Professor Tamella Ahmadova and Director of the Institute of Digital Systems, Automation and Energy of Ufa State Petroleum Technological University, Prof. Z.Kh. Pavlova for the conditions created for the lecture. He noted that the events organized within the framework of joint projects between universities in the field of education and science, regular lectures for the active participation of students, masters, doctoral students, professors and teachers play a great role in strengthening relations between Azerbaijani and Russian universities.
At the end of the lecture, there was an exchange of views, Associate Professor Turgay Huseynov answered the questions of the participants.