Əsas səhifə | Xəbərlər | UDNTU-nun alimi tələbələrimizə mühazirə oxudu
Universitetdə elmin vəziyyəti həm elmi-pedaqoji kadrların hazırlanması işini, həm də mütəxəssis və bakalavr (magistr) hazırlığının keyfiyyətini şərtləndirən əsas amildir. Bu istiqamətdə universitetdə həm yerli, həm də xarici alimlərin tələbələrə mühazirə dərslərini keçmələri böyük əhəmiyyət kəsb edir.
Dekabrın 20-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Elektrotexnika və sənaye müəssisələrinin elektrik avadanlığı kafedrasının dosenti Regina Tagirovna Xaziyeva Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fizika və elektroenergetika fakültəsinin tələbə-müəllim heyəti üçün “Vericilər və çeviricilər” mövzusunda mühazirə ilə çıxış etdi.
Çıxışdan əvvəl Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədova Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Elektrotexnika və sənaye müəssisələrinin elektrik avadanlığı kafedrasının müdiri tex.e.d., prof. Marat İlgizoviç Xakimyanovu və mühazirə iştirakçılarını salamladı, belə mühazirələrin keçirilməsinin tələbələrin elmi potensialının inkişafına böyük təkan olacağını bildirdi.
Dosent R.Xaziyeva iştirakçılar tərəfindən verilən sualları cavablandırdı. Aparılan fikir mübadiləsi nəticəsində bu cür mühazirələrin davam etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulandı.

Home | News | A SCIENTIST FROM UDNTU GAVE A LECTURE TO OUR STUDENTS
The state of science at the university is a key factor in determining the quality of training of scientific and pedagogical staff, as well as the training of specialists and bachelors (masters). In this regard, it is important for both local and foreign scholars to give lectures to students at the university.
On December 20, Regina Tagirovna Khaziyeva, Associate Professor of the Department of Electrical Engineering and Electrical Equipment of Industrial Enterprises of Ufa State Oil Technical University, gave a lecture on "Transmitters and Transducers" for students and teachers of the Faculty of Physics and Power Engineering of Sumgayit State University.
Before the speech, the Dean of the Faculty of Physics and Electrical Engineering, Associate Professor Tamella Ahmadova, Head of the Department of Electrical Engineering and Industrial Equipment of Ufa State Oil Technical University, Ph.D., prof. Marat Ilgizovich greeted Khakimyanov and the lecturers, noting that holding such lectures would be a great impetus to the development of students" scientific potential.
Associate Professor R. Khaziyeva answered the questions asked by the participants. As a result of the exchange of views, the importance of continuing such lectures was emphasized.