Əsas səhifə | Xəbərlər | “Doktorantlara, ali təhsil, orta ixtisas və peşə təhsili müəssisələrində, həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsində təhsil alan tələbələrə təqaüdlərin verilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu i
Yerləşdirilmə tarixi : 20 Dekabr 2021 20:24
“Doktorantlara, ali təhsil, orta ixtisas və peşə təhsili müəssisələrində, həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsində təhsil alan tələbələrə təqaüdlərin verilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu i
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Əhalinin sosial rifahının qorunması sahəsində əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 16 oktyabr tarixli 2965 nömrəli Sərəncamının icrasını təmin etmək məqsədilə qərara alıram:
1. “Doktorantlara, ali təhsil, orta ixtisas və peşə təhsili müəssisələrində, həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsində təhsil alan tələbələrə təqaüdlərin verilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 14 fevral tarixli 961 nömrəli Sərəncamında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2019, № 2, maddə 291; Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 11 noyabr tarixli 2995 nömrəli Sərəncamı) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1.1. 1.1-ci bəndin ikinci abzasında “300” rəqəmləri “360” rəqəmləri ilə, üçüncü abzasında “180” rəqəmləri “216” rəqəmləri ilə əvəz edilsin;
1.2. 1.2-ci bəndin ikinci abzasında “170” rəqəmləri “204” rəqəmləri ilə, dördüncü abzasında “145” rəqəmləri “174” rəqəmləri ilə, beşinci abzasında “120” rəqəmləri “144” rəqəmləri ilə, altıncı abzasında “80” rəqəmləri “96” rəqəmləri ilə, səkkizinci abzasında “130” rəqəmləri “156” rəqəmləri ilə, doqquzuncu abzasında “110” rəqəmləri “132” rəqəmləri ilə, onuncu abzasında “75” rəqəmləri “90” rəqəmləri ilə əvəz edilsin;
1.3. 1.3-cü bəndin ikinci abzasında “75” rəqəmləri “90” rəqəmləri ilə, üçüncü abzasında “60” rəqəmləri “72” rəqəmləri ilə, dördüncü abzasında “50” rəqəmləri “60” rəqəmləri ilə əvəz edilsin;
1.4. 1.4-cü bəndin ikinci abzasında “75” rəqəmləri “90” rəqəmləri ilə, üçüncü abzasında “60” rəqəmləri “72” rəqəmləri ilə, dördüncü abzasında “50” rəqəmləri “60” rəqəmləri ilə əvəz edilsin.
2. Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti bu Sərəncamdan irəli gələn digər məsələləri həll etsin.

Home | News | Presidential Order on amending Presidential Decree No. 961 of February 14, 2019 on “Scholarships for doctoral students, higher education, secondary special and vocational education institutions, as well as students studying at the master's level of t
Yerləşdirilmə tarixi : 20 December 2021 20:24
Presidential Order on amending Presidential Decree No. 961 of February 14, 2019 on “Scholarships for doctoral students, higher education, secondary special and vocational education institutions, as well as students studying at the master's level of t
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in order to ensure the implementation of the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated October 16, 2021 No. 2965 "On additional measures to protect the social welfare of the population" I hereby order:
“On granting scholarships to doctoral students, higher education, secondary special and vocational education institutions, as well as students studying at the master"s level of the Azerbaijan National Academy of Sciences” Presidential Decree No. 961 dated February 14, 2019 (Collection of Legislation of the Republic of Azerbaijan, 2019, № 2, Article 291; Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 2995 of November 11, 2021) the following changes were made:
1.1. In the second paragraph of item 1.1 digits “300” shall be replaced by digits “360”, in the third paragraph digits “180” shall be replaced by digits “216”;
1.2. In the second paragraph of item 1.2 digits "170" with digits "204", in the fourth paragraph digits "145" with digits "174", in the fifth paragraph digits "120" with digits "144", in the sixth paragraph "80" digits "96" digits in the eighth paragraph, the digits “130” shall be replaced by the digits “156”, in the ninth paragraph the digits “110” shall be replaced by the digits “132”, in the tenth paragraph the digits “75” shall be replaced by the digits “90”;
1.3. In the second paragraph of item 1.3 digits “75” shall be replaced by digits “90”, in the third paragraph digits “60” shall be replaced by digits “72”, in the fourth paragraph digits “50” shall be replaced by digits “60”;
1.4. In the second paragraph of item 1.4 digits “75” shall be replaced by digits “90”, in the third paragraph digits “60” shall be replaced by digits “72”, in the fourth paragraph digits “50” shall be replaced by digits “60”.
2. To the Cabinet of Ministers of the Azerbaijani Republic to solve other questions following from this Order.