Sumqayıt Dövlət Universitetinin tanınmış alimi vəfat etdi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Riyaziyyat fakültəsinin Diferensial tənliklər və optimallaşdırma kafedrasının dosenti Bakir Yusifov vəfat etdi.
72 yaşında dünyasını dəyişən Yusifov Bakir Məhəmməd oğlu 1949-cu il sentyabrın 16-da Gədəbəy rayonunun Ağamalı kəndində anadan olub. 1966-cı ildə BDU-nun Mexanika Riyaziyyat fakültəsinə daxil olub və 1971-ci ildə təhsilini başa vurub. 1983-cü ildə fizika-riyaziyyat elmləri namizədi elmi dərəcəsi, 1993-cü ildə isə dosent elmi adı almışdır.
Dosent Bakir Məhəmməd oğlu Yusifov 80-ə yaxın elmi məqalə, o cümlədən, 1 monoqrafiya, 10-dan artıq dərslik və metodik vəsaitin müəllifidir.

Bakir Yusifov, associate professor of the Department of Differential Equations and Optimization, Faculty of Mathematics, Sumgayit State University, passed away.
Yusifov Bakir Mahammad oglu, who died at the age of 72, was born on September 16, 1949 in Agamali village of Gadabay region. In 1966 he entered the Faculty of Mechanics and Mathematics of BSU and graduated in 1971. In 1983 he received the degree of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, and in 1993 he received the title of Associate Professor.
Associate Professor Bakir Mahammad oglu Yusifov is the author of about 80 scientific articles, including 1 monograph, more than 10 textbooks and manuals.