Yanvarın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetində 2021/22-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası başladı. İmtahanlar Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 2021-ci il 10 dekabr tarixli F-570 nömrəli əmrinə müvafiq olaraq əyani formada təşkil edildi. Bu əmrə əsasən Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov payız semestrinin imtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı R-52/1 saylı əmr imzalamışdır.
Təhsil nazirinin əmrinə əsasən imtahanların keçirilməsi zamanı “Tibbi Ərazi Bölmələri İdarəetmə Birliyi” publik hüquqi şəxs tərəfindən hazırlanmış “İmtahanlar zamanı koronavirus infeksiyasının (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlər”ə və Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 10 sentyabr tarixli 332 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş “Xüsusi karantin rejimi dövründə Azərbaycan Respublikasında fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində tədris və təlim-tərbiyə prosessinin təşkilinin müvəqqəti Qaydaları”na riayət olunması qeyd olunmuşdur.
Sumqayıt Dövlət Universitetində payız imtahan sessiyası 2022-ci ilin yanvarın 5-dən fevralın 2-dək keçirilməsi planlaşdırılmışdır. Universitetdə keçirilən imtahan sessiyasının gedişində yarana biləcək şikayətlərin yerində və operativ şəkildə həll edilməsini təmin etmək məqsədilə Appelyasiya komissiyası, eyni zamanda imtahan sessiyasının gedişinə nəzarət və tələbələr arasında yarana biləcək şikayətlərin operativ şəkildə araşdırılaraq aradan qaldırılması məqsədilə imtahan qərargahı yaradılmışdır.
Qeyd edək ki, payız imtahan sessiyasının gedişinə operativ nəzarət etmək məqsədilə rektorluğun aşağıda adları qeyd olunan nümayəndələri müvafiq fakültələr: Kimya və biologiya və Fizika və elektroenergetika fakültələri üzrə: Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, Tarix və coğrafiya, Filologiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Mühəndislik və Riyaziyyat fakültələri üzrə Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov təhkim olunmuşdur.
Sessiya müddətində universitetin Elmi kitabxanasında tələbələrin dərsliklər və dərs vəsaitləri ilə təmin olunması üçün lazımi şərait yaradılmışdır.
Məlumat üçün bildiririk ki, universitetdə imtahanlar ictimaiyyətə açıq keçirilir. İmtahan sessiyası dövründə universitetin İctimai Nəzarət Şurasının, valideynlərin və ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə “Açıq qapı” günlərinin keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

Home | News | THE FALL SEMESTER EXAM SESSİON STARTED AT SSU
The Minister of Education, Mr. Emin Amrullayev, signed Order No. F-570 dated 10.12.2021 on the organization of the examination session of the autumn semester of the 2021/2022 academic year in higher and secondary special education institutions. According to this order, the rector of Sumgayit State University, Professor Elkhan Huseynov signed the order R-52/1 on the organization and holding of the examination session of the autumn semester.
According to the order of the Minister of Education, “Methodical instructions on prevention of coronavirus infection (COVID-19) during examinations” prepared by the public legal entity “Medical Territorial Units Management Association” and the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 332 dated September 10, 2020 It was noted that the "Temporary Rules for the organization of the teaching and learning process in educational institutions operating in the Republic of Azerbaijan during the special quarantine regime" approved by.
The autumn exam session at Sumgayit State University is planned to be held from January 5 to February 2, 2022.
In order to ensure the timely and prompt resolution of complaints that may arise during the examination session held at the University, the Appeals Commission was established, as well as the examination headquarters to monitor the examination session and promptly investigate and eliminate complaints that may arise among students.
It should be noted that in order to monitor the autumn exam session, the following representatives of the rector"s office were sent to the relevant faculties: Chemistry and Biology and Physics and Power Engineering: Vice-Rector for International Relations Gafar Atayev, History and Geography, Philology, Economics and Management, Engineering and Mathematics faculties: Vice-Rector for Science and Innovations, Professor Ramazan Mammadov.
During the session, the necessary conditions were created in the Scientific Library of the University to provide students with textbooks and teaching aids.
We would like to inform you that the exams at the university are open to the public. During the exam session, "Open Door" days will be held with the participation of the University"s Public Oversight Board, parents and community members.