Tələbəmiz “Gənclər həftəsi” çərçivəsində keçirilən stolüstü tennis yarışının qalibi oldu
Yanvarın 31-də "2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü” nün təsis edilməsinin 25 illiyi münasibətilə Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə gənclər arasında stolüstü tennis yarışı keçirildi.
Yarışın keçirilməsində məqsəd gənclərin sağlamlığının möhkəmləndirilməsi, sağlam həyat tərzinin təbliği, fiziki aktivlik səviyyəsinin yüksəldilməsi və asudə vaxtın səmərəli təşkilidir.
Gərgin və maraqlı idman mübarizəsi şəraitində keçən yarışda oğlanlar arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbəsi Aslan Musazadə I yerə layiq görüldü.
Yarışın qalib və mükafatçıları şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi tərəfindən fəxri fərman, medal və hədiyyələrlə təltif olundular.
Qeyd edək ki, yarış koronovirus (COVID-19) infeksiyasının qarşısının alınması istiqamətində Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah tərəfindən təqdim olunan müvafiq epidemioloji qaydalara və metodik göstərişlərə uyğun olaraq keçirilmişdir.

Home | News | OUR STUDENT WON THE TABLE TENNIS COMPETITION HELD IN THE FRAMEWORK OF YOUTH WEEK
On January 31, on the occasion of the 25th anniversary of the "February 2 - Azerbaijan Youth Day", the table tennis competition was held among the youth, organized by the Sumgayit Youth and Sports Head Office.
The purpose of the competition is to strengthen the health of young people, promote a healthy lifestyle, increase the level of physical activity and the effective organization of leisure time.
Aslan Musazadeh, a student of Sumgayit State University, won the first place among the boys in the competition.
The winners and prize-winners of the competition were awarded with the honorary diplomas, medals and gifts by the city Youth and Sports Head Office.
It should be noted that the competition was held in accordance with the relevant epidemiological rules and guidelines provided by the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan to prevent coronavirus (COVID-19) infection.