Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti Sumqayıt şəhər bölməsinin tədbiri keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 04 Mart 2022 15:46
Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti Sumqayıt şəhər bölməsinin tədbiri keçirildi
Martın 4-də Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti Sumqayıt şəhər bölməsinin təşkilatçılığı ilə Heydər Əliyev Mərkəzində gənclər təşkilatları arasında Qızıl Aypara Cəmiyyətinin 102 illiyinə həsr olunmuş intellektual bilik yarışı keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan bölmə sədri Mətanət Məhərrəmova bu il 102 illiyini qeyd edən Qızıl Aypara Cəmiyyətinin təməlinin 1920-ci ildə general-leytenant Əliağa Şıxlinski tərəfindən qoyulduğu və cəmiyyətin missiyaları barədə məlumat verdi.
Daha sonra yarışa start verildi. 2 hissədən ibarət intellektual yarışda şəhərin müxtəlif sahələrini təmsil edən 7 komanda iştirak edirdi. Yarışın yekun nəticəsinə əsasən I yerə Sumqayıt Könüllü Cəmiyyəti, II yeri Sumqayıt Dövlət Universiteti, III yerə isə Sumqayıt “Asan xidmət” mərkəzinin komandası layiq görüldü. Qalib komandalar bölmə tərəfindən diplom, kubok və hədiyyələrlə təltif edildi.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandasını Tarix və coğrafiya fakültəsinin tələbələri: Aslan Musazadə, Ceyhun Əskərov, Anar Qurbanov təmsil edirdilər.

Home | News | Event of Sumgayit city branch of Azerbaijan Red Crescent Society
On March 4, the Sumgayit branch of the Azerbaijan Red Crescent Society organized an intellectual competition "Knowledge" dedicated to the 102nd anniversary of the Red Crescent Society among youth organizations at the Heydar Aliyev Center. Opening the event, the chairman of the department Matanat Maharramova informed about the foundation of the Red Crescent Society in 1920 by general-lieutenant Aliaga Shikhlinsky which celebrates its 102nd anniversary this year and the society's own missions. Then the competition started. 7 teams representing different areas of the city took part in the 2-part intellectual competition. According to the final results of the competition, the first place was awarded to Sumgayit Voluntary Society, the second place to Sumgayit State University, and the third place to the team of Sumgayit "Easy Service" center. The winning teams were awarded diplomas, cups and prizes by the department.
It should be noted that the team of Sumgayit State University was represented by students of the faculty of history and geography Aslan Musazade, Jeyhun Askerov, Anar Gurbanov.