Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universiteti ATİAHİ-nin “Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə ilin ən yaxşı müəssisəsi (təşkilatı)” Respublika müsabiqəsinin qalibi oldu
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Mart 2022 13:04
Sumqayıt Dövlət Universiteti ATİAHİ-nin “Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə ilin ən yaxşı müəssisəsi (təşkilatı)” Respublika müsabiqəsinin qalibi oldu
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında 2022-ci ildə “Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə ilin ən yaxşı müəssisəsi (təşkilatı)” adı uğrunda elan edilmiş müsabiqəyə yekun vuruldu.
Müsabiqədə sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə əsasnaməyə uyğun olaraq, bir çox ali, orta və peşə təhsili müəssisələri iştirak etdilər. Kollektiv müqavilədə əməyin mühafizəsi və əmək şəraiti, işəgötürənin vəzifələrini yerinə yetirməsi, əməyin yaxşılaşdırılması və təhlükəsizliyinə yönəlmiş tədbirlərin həyata keçirilməsi, ictimai müvəkkillərin və səlahiyyətli nümayəndələrin apardığı yoxlamalar, əməyin mühafizə xidməti, işçilərin həyatına və sağlamlığına təhlükə törədən işlərin aradan qaldırılması üçün müəssisənin gördüyü işlər, işçilərin normalara müvafiq sanitar-məişət xidmətləri ilə təmin olunması, COVID-19 pandemiyası ilə əlaqədar görülmüş tədbirləri yüksək səviyyədə təşkil edən Sumqayıt Dövlət Universiteti müsabiqənin qalibi elan olundu.
SDU-nun kollektivi “Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə ilin ən yaxşı müəssisəsi (təşkilatı)” devizi ilə 2022-ci ildə keçirilən Respublika müsabiqəsinin ən yaxşı nəticələrinə görə Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi tərəfindən fəxri fərmanla təltif edildi.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivi göstərilən diqqətə görə ATİAHİ Respublika Komitəsinin sədri Səttar Möhbalıyevə öz təşəkkürlərini bildirdi.

SUMGAYIT STATE UNIVERSITY WON THE REPUBLICAN COMPETITION "THE BEST ENTERPRISE (ORGANIZATION) OF THE YEAR FOR THE CREATION OF HEALTHY AND SAFE WORKING CONDITIONS" OF İTUAEE
The Confederation of Trade Unions of Azerbaijan has summed up the competition for the title of "Best Enterprise (Organization) of the Year for the creation of healthy and safe working conditions in 2022."
Many higher, secondary and vocational educational institutions participated in the competition in accordance with the regulations on the creation of healthy and safe working conditions. In the collective agreement, labor protection and working conditions, fulfillment of the employer"s duties, aimed at improving and safety of labor, inspections carried out by public commissioners and authorized representatives, labor protection service, work done by the enterprise to eliminate work endangering employees" lives and health Sumgayit State University was announced the winner of the competition, providing employees corresponding norms with sanitary and household services, organizing events in a high level in accordance with the COVID-19 pandemic.
The staff of SSU was awarded the Honorary Decree by the Republican Committee of Independent Trade Union of Azerbaijan Education Employees for the best results of the republican competition held in 2022 under the motto "The best enterprise (organization) of the year for the creation of healthy and safe working conditions."
The staff of Sumgayit State University thanked the chairman of the Republican Committee of İTUAEE Sattar Mohbaliyev for the attention.