Əməkdaşlarımız Türkiyənin İstanbul Gəlişim Üniversitetində (İGÜ) Beynəlxalq Tətbiqi sosial elmlər konfransında uğurla iştirak etdilər
10‒11 mart tarixlərində Türkiyənin İstanbul Gəlişim Üniversitetində (İGÜ) Beynəlxalq Tətbiqi sosial elmlər konfransı (Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Konfransı (USBK 2022)) keçirildi.
Konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup professor-müəllim heyəti iştirak etdilər.
Qeyd edək ki, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin İqtisadiyyat kafedrasının dosenti i.f.d. Lalə Vəliyeva konfransın Təşkilat komitəsi və Elm Şurasına üzv təyin edildi. İstanbul Gəlişim Üniversiteti tərəfindən SDU-nun İqtisadiyyat kafedrasının dosenti i.f.d. Lalə Vəliyeva və Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının dosenti i.f.d. Şəfiqə Məmmədova konfransa əyani iştirak etmək üçün dəvət olunmuşdular. Konfransın bölmə iclaslarında dos. Lalə Vəliyeva “Ekonomik güvenlik stratejisinde sosyal politika” və dos. Şəfiqə Məmmədova “Doğal kaynakların ekonomik kalkınma üzerindeki etkisi” mövzularında məruzə ilə çıxış etdilər.
Konfransda SDU-nun digər əməkdaşları: prof. Şirxan Səlimov, i.f.d., dosent Aynurə Yəhyayeva, i.f.d., dosent Məlahət Pənahəliyeva, i.f.d., dosent Lalə Mahmudova, i.f.d., dosent Loğman Abdullayev, i.f.d., dosent Dilarə Əmiraslanova, i.f.d., dosent Səadət Hümbətəliyeva, i.f.d., baş müəllim Şəhla Cəmilzadə, i.f.d., baş müəllim Lyudmila İsmayılova, i.f.d., baş müəllim Kəmalə Əzizova, baş müəllim Elnarə Məmmədova, baş müəllim Səxavət Məmmədova, i.f.d., baş müəllim Gülnarə Əhmədova, assisentlər: Sədaqət Əliyeva, Şöhrət Əliyeva, Könül Şirvani və böyük laborant Nuranə Rzayeva onlayn formatda iştirak etdilər. Konfransda iştirak etmiş bütün əməkdaşlara İstanbul Gəlişim Üniversitetinin serfitikatları verildi.

Home | News | Our employees were successfully represented at the International Conference of Applied Social Sciences at Istanbul Gelisim University (IGU) Turkey
Yerləşdirilmə tarixi : 14 March 2022 15:44
Our employees were successfully represented at the International Conference of Applied Social Sciences at Istanbul Gelisim University (IGU) Turkey
On March 10, 11 At Istanbul Gelisim  University (IGU) was held  the International Conference on Applied Social Sciences (USBK 2022).
The conference was attended by a group of professors and lecturers of the faculty of Economics and Management of Sumgayit State University.
It should be noted that the associate professor of the department of economics of the faculty of economics and management, i.f.d. Lala Valiyeva was appointed a member of the Organizing Committee and Science Councils of the conference. Associate professor of  the deparment of economics of SSU  i.f.d. Lala Valiyeva and associate professor of  the department of World economy and Marketing i.f.d. Shafiqa Mammadova was invited to attend the conference by  Istanbul Gelisim University . In the section meetings of the conference  assoc. Lala Valiyeva "Social policy in  economic security strategy" and assoc. Shafiqa Mammadova made a report on "The impact of natural resources on economic development."