Təhsil Tələbə Krediti Fondunun nümayəndələri  SDU-da oldular
Təhsil Tələbə Kreditinin Universitet üzrə məsul şəxsi Tədris-Metodiki Mərkəzin tədris bölməsinin müdiri Sabir Behbudov çıxış edərək qonaqları salamladı və Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əhəmiyyətindən danışdı. Qeyd etdi ki, fondun yaradılması tələbələrin ali təhsilə əlçatanlığını artırır, yeni imkanlar yaradır, dövlətin gəncliyə və təhsilə qayğısından xəbər verir. Təhsil tələbə kreditinin ayrılmasında məqsəd təhsilin hamı, xüsusilə də əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslər üçün əlçatanlığının təmin edilməsidir.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun sədr müavini Bəhruz Əzimov tələbə krediti ilə bağlı ətraflı məlumat verərək slayd təqdim etdi, mexanizmin üstünlüklərindən danışdı. Bildirdi ki, Prezident cənab İlham Əliyev 2021-ci il iyunun 17-də “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin tabeliyində Təhsil Tələbə Krediti Fondunun yaradılması və fəaliyyətinin təmin edilməsi ilə bağlı bir sıra tədbirlər haqqında” Fərman imzalayıb. Fərmana əsasən yaradılmış “Təhsil Tələbə Krediti Fondu”nun Nizamnaməsi təsdiq edilib. Fondun yaradılmasında məqsəd əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərin təhsilə əlçatanlığını təmin etmək, təhsil almaqda bərabər imkanlar yaratmaq və təhsilin əhatə dairəsini genişləndirməkdir.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əməkdaşı Ağca Məmmədova fondun yaradılması, fəaliyyəti, bu günədək gördüyü işlər barədə ətraflı məlumat verdi.
Sonda  Təhsil Tələbə Kreditinin  ayrı-ayrı fakültələr üzrə məsul şəxslərinin, TGT-nin sədri Tayfun Hacılı və tələbə-könüllülərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə iştirakçıları maraqlandıran suallar fond nümayəndələri tərəfindən cavablandırıldı, müzakirələr zamanı təhsil tələbə kreditinə dair təkliflər səsləndirildi.

Home | News | The representatives of the Education Student Loan Fund visited SSU
On April 5, a delegation led by Deputy Chairman of the Education Student Loan Fund Bahruz Azimov visited Sumgayit State University.
Sabir Behbudov  head of the Education Department of the Personal Training-Methodical Center in charge of Education Student Loan at the University greeted the guests and spoke about the importance of the Education Student Loan Fund. He noted that the establishment of the fund increases students' access to higher education, creates new opportunities, reflects the state's care for youth and education. The purpose of the student loan is to ensure that education is accessible to all, especially those from low-income groups.
Deputy chairman of the Education Student Loan Fund Bahruz Azimov gave detailed information about the student loan, presented a slide and spoke about the advantages of the mechanism. He noted that on June 17, 2021, President Ilham Aliyev signed a decree "On a number of measures to establish and ensure the operation of the Student Student Loan Fund under the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan." The Charter of the Education Student Loan Fund established under the decree was approved. The purpose of establishing the fund was to ensure access to education for low-income people, to create equal opportunities for education and to expand the scope of education.
Employee of the Education Student Loan Fund Agja Mammadova gave detailed information about the establishment, activities and work done so far.
At the end of the meeting with the participation of the responsible persons of the Education Student Loan on different faculties, the chairman of the Student Youth Organization  Tayfun Hajili and the students-volunteers’ questions  about the fund were answered by the representatives of the foundation. During the discussions, proposals on student loans were said.