SDU-nun əməkdaşı ADA Universitetində yaradılan Beyin Mərkəzinin üzvü seçildi
Aprelin 15-də ADA universitetində Institute of Diplomacy and Development (Siyasət və İnkişaf İnstitutu) Beyin Mərkəzinin fəaliyyətinə start verilmişdir. İnstitutun idarə heyətinin tərkibinə idarə heyətinin rəhbəri, ADA Universitetinin təsisçisi və rektoru professor Hafiz Paşayev, Qəyyumlar Şurasının direktoru, ADA universitetinin icraçı prorektoru Fariz İsmayılzadə, tədqiqat qrupunun rəhbəri, Serbiyadan olan mütəxəssis Damjan Krnjevic Miskovic daxildir.
Beyin Mərkəzinin məqsədi Azərbaycanda ictimai-siyasi istiqamətdə aparılan araşdırmaların mükəmməlləşdirilməsidir. Eyni zamanda institutun ingilis dilində dərc olunan “İpək yolu regionunda siyasət perspektivləri” jurnalı qonaqlara təqdim olundu.
Müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin və mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələrindən ibarət tədqiqat qrupunun tərkibinə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva da daxil edilmişdir.

Home | News | An employee of SSU was elected a member of the Brain Center established at ADA University
Yerləşdirilmə tarixi : 16 April 2022 14:58
An employee of SSU was elected a member of the Brain Center established at ADA University
On April 15, the Institute of Diplomacy and Development  Brain Center was launched at ADA University. The board of the institute includes the head of the board,  the founder and rector of ADA University professor Hafiz Pashayev, director of the Board of Trustees, executive vice-rector of ADA University Fariz Ismayilzade, head of the research group, specialist from Serbia Damjan Krnjevich Miskovich.
The purpose of the Brain Center is to improve socio-political research in Azerbaijan. At the same time the guests were introduced to the Institute"s magazine "Policy Perspectives in the Silk Way Region" published in English.
Sadagat Fatullayeva  head of the department of International cooperation and foreign students of Sumgayit State University  was also included in the research group consisting of representatives of various higher education institutions and central executive authorities.