Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru O.A.Baulin Sumqayıt Dövlət Universitetində oldu
25‒26 aprel tarixində Rusiya Federasiyası və Azərbaycan Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq sahəsində hökümətlərarası komissiyanın növbəti iclası çərçivəsində Rusiya‒Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Rusiya tərəfdən həmsədri, Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru Oleq Aleksandroviç Baulin və Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru, Rusiya–Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Azərbaycan tərəfdən həmsədri professor Elxan Hüseynov arasında Assosiasiyanın 3-cü Forumunun keçirilməsi məsələsi müzakirə olundu.
Səfər çərçivəsində Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru O.A.Baulinin Sumqayıt Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti ilə görüşü keçirildi.
Görüşün əsas məqsədi Rusiya‒Azərbaycan universitetləri çərçivəsində bundan sonrakı əməkdaşlığı daha da gücləndirmək, 2021-ci il ərzində bu istiqamətdə  görülmüş işlərin hesabat xarakterli məlumatını çatdırmaq və 2022-ci il üçün nəzərdə tutulmuş addımların birgə müzakirəsi idi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru, Rusiya –Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Azərbaycan tərəfdən həmsədri professor Elxan Hüseynov qonağı salamlayaraq, onu universitetimizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirdi.
Daha sonra Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru O.A.Baulin “2022-ci ilin prioritetləri” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edərək, hər iki universitet arasında mümkün olan birgə tədqiqat-nəşr, tələbə-müəllim mobilliyi, layihələr çərçivəsində yeni tərəfdaşlıq imkanlarından danışdı.
Rektor Elxan Hüseynov Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin təhsildə innovasiya və əcnəbi tələbə qəbulu sahəsində geniş təcrübəsinin olduğunu vurğuladı və bu imkanlardan yararlanmaq barədə  universitetin aidiyyatı inzibati struktur rəhbərlərinə tövsiyələr verdi.

Yerləşdirilmə tarixi : 25 April 2022 14:05
On April 25-26, during the next meeting of the intergovernmental commission on economic cooperation between the Russian Federation and the Republic of Azerbaijan, the Russian co-chair of the Russian-Azerbaijani University Association, rector of Ufa State Oil Technical University Oleg Alexandrovich Baulin and the rector of Sumgayit State University, the Russian-Azerbaijani University Association Co-chair, professor Elkhan Huseynov discussed the holding of the 3rd Forum of the Association.
During the visit, the rector of Ufa State Oil Technical University O.A.Baulin met with the teaching staff of Sumgayit State University.
The main purpose of the meeting was to further strengthen cooperation within the Russian-Azerbaijani universities, to report on the work done in this direction in 2021 and to jointly discuss the steps planned for 2022.
Opening the event  the rector of Sumgayit State University, co-chair of the Russian-Azerbaijani University Association, professor Elkhan Huseynov greeted the guest and said he was pleased to see him at our university.
Then the rector of Ufa State Oil Technical University O.A. Baulin made a presentation on the priorities for 2022, spoke about the possible joint research and publication between  two universities, student-teacher mobility, new partnership opportunities within the projects.
Rector Elkhan Huseynov stressed that Ufa State Oil Technical University has extensive experience in innovation in education and admission of foreign students and gave recommendations to the heads of the relevant administrative structures of the university to take advantage of these opportunities.