SDU-da “Beynəlxalq Həftə”nin  ikinci günü
Mayın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq həftə” tədbirinin ikinci görüşü keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev açaraq iştirakçıları salamladı və “Beynəlxalq həftə”nin qonağı iqtisad elmləri doktoru, Almaniya Siegen Universiteti və SRH-NRW Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Müslüm İbrahimovu iştirakçılara təqdim edərək bildirdi ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Beynəlxalq həftə” silsilə tədbirləri öz ideyasını azərbaycançılıq məfkurəsinin banisi ümumilli lider Heydər Əliyevin dünya azərbaycanlılarının ölkəmizin mənafeyi naminə birləşməsi siyasətindən götürmüşdür.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbə-müəllim heyəti üçün təşkil olunmuş açıq mühazirədə şirkətin strategiyası, analitik xüsusiyyətləri, fəaliyyət sistemi xəritəsi, təşkilat şəbəkəsi, idarəetmədə əsas bacarıqlar və rəqabətqabiliyyətlilik haqqında geniş məlumat verildi. İştirakçıların geniş marağına səbəb olan tədbir sual-cavabla yekunlaşdı.
Tədbirdə Ümumi işlər üzrə prorektor Əsəd Məmmədov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, kafedra müdirləri və müəllim-tələbə heyəti iştirak etdilər.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində növbəti tədbirdə İstanbul Texniki Universitetinin nümayəndəsinin SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin müəllim-tələbə heyəti ilə görüşü nəzərdə tutulur

Home | News | The second day of "International Week" at SSU
The second meeting of the International Week event was organized by the Department of International cooperation and foreign students at Sumgayit State University on May 5.
The event was opened by the vice-rector for International relations associate professor Gafar Atayev who greeted the participants and introduced the guest Muslim Ibrahimov doctor of Economics, professor of the University of Siegen, Germany and SRH-NRW University of Applied Sciences. ”The series of events took its idea from the policy of the national leader Heydar Aliyev the founder of the Azerbaijani ideology, to unite the Azerbaijanis of the world in the interests of our country.
An open lecture for students and the faculty of Economics and Management were provided extensive information on the company's strategy, analytical features, operating system map, organizational network, basic management skills and competitiveness. The event which aroused great interest among the participants.The event was attended by vice-rector for General Affairs Asad Mammadov, dean of the faculty of Economics and Management,associate professor Aynura Yahyayeva, heads of departments, faculty and students.
We should note that a representative of Istanbul Technical University will meet with students of the faculty of Engineering of SSU in the next event within the "International Week".