SDU-da “Beynəlxalq həftə”nin üçüncü günü
Mayın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq həftə” tədbirinin üçüncü görüşü keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev açaraq iştirakçıları salamladı və “Beynəlxalq həftə”nin qonağı İstanbul Texniki Universiteti Çekirdek İnkubasiya Mərkəzinin müdiri Yunis İsmayılı iştirakçılara təqdim edərək bugünkü tədbirin əhəmiyyətindən danışdı.
Daha sonra məruzəçi qonaq Mühəndislik və Riyaziyyat fakültələrinin tələbə-müəllim heyəti üçün “Texnoloji və innovativ ideyaların kommersiyalaşmasında texnoparkların rolu”  mövzusunda təqdimatı nümayiş etdirərək texnoparklar, startapla ənənəvi biznesin fərqi, inkubasiya mərkəzləri, startap ekosistemində mentorların və startap üçün ideyanı reallaşdırmağın rolları  haqqında geniş məlumat verdi. İştirakçıların geniş marağına səbəb olan tədbir sual-cavabla yekunlaşdı.
Tədbirdə Mühəndislik  və Riyaziyyat fakültələrinin dekanları, kafedra müdirləri və müəllim-tələbə heyəti iştirak etdilər.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində növbəti tədbirdə ABŞ-ın Kolumbiya Universitetinin müəllimi, ADA Universitetinin məsləhətçisi dr. Abbas Abbasovun Tarix və coğrafiya fakültəsinin müəllim-tələbə heyəti ilə görüşü nəzərdə tutulur.

The third day of "International Week" at SSU
The third meeting of the event of International Week was held organized by the department of International cooperation and foreign students.
The event was opened by the vice-rector for International relations, associate professor Gafar Atayev greeted the participants and introduced Yunis Ismayili, director of the Core Incubation Center of Istanbul Technical University.
Afterwards, the guest speaker made a presentation on “The role of technoparks in the commercialization of technological and innovative ideas” for students and faculties of Engineering and Mathematics. The event arouse great interest among the participants, ended with a question answer session.
The event was attended by deans of the faculty of Engineering and Mathematics, heads of departments and the students of faculty.
We should note that in the next event within the framework of "International Week" the meeting is planned with a lecturer at Columbia University of USA, consultant of ADA University Dr. Abbas Abbasov and students of the faculty of History and geography.