SDU-da “Beynəlxalq həftə”nin növbəti günü
Mayın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq həftə” tədbirinin növbəti görüşü keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev açaraq iştirakçıları salamladı və “Beynəlxalq həftə”nin qonağı, ABŞ-ın Kolumbiya Universitetinin müəllimi, ADA Universitetində məsləhətçi Dr. Abbas Abbasovu iştirakçılara təqdim edərək bildirdi ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Beynəlxalq həftə” silsilə tədbirləri öz ideyasını azərbaycançılıq məfkurəsinin banisi ümumilli lider Heydər Əliyevin dünya azərbaycanlılarının ölkəmizin mənafeyi naminə birləşməsi siyasətindən götürmüşdür.
Tarix və coğrafiya fakültəsinin Sosiologiya ixtisasının tələbə-müəllim heyəti üçün təşkil olunmuş “Tədqiqat metodları və metodologiyası” adlı seminarda sosial elmlərdə tədqiqat metodları, nəzəriyyə və onun vacibliyindən bəhs edildi, tələbələrə tədqiqat haqqında kiçik tapşırıqlar verildi. İştirakçıların geniş marağına səbəb olan tədbir sual-cavabla yekunlaşdı.
Tədbirdə Tarix və coğrafiya fakültəsinin dekanı professor Adil Baxşəliyev, kafedra müdirləri, Kefiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova və müəllim-tələbə heyəti iştirak etdi.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində sonuncu tədbirdə Belçika Avropa Kollecinin Natolin kampusunun Akademik İdarəetmə Ofisinin nümayəndəsi Nərgiz Abdullayevanın tələbələrlə görüşü nəzərdə tutulur.

The next day of "International Week" at SSU
On May 11, the next meeting of the International Week event was held organized by the department of International Cooperation and Foreign Students.
The event was opened by the vice-rector for International Relations associate professor Gafar Atayev who greeted the participants,introduced Abbas Abbasov to the participants, he said that a series of events of Sumgayit State University "International Week" took its idea from the policy of national leader Heydar Aliyev, the founder of the Azerbaijani ideology.
At the seminar "Research Methods and Methodology" organized for students and teachers of sociology of the faculty of History and geography he gave small tasks on research, informing about research methods, theory and its importance in the social sciences. The event, which aroused great interest among the participants ended with a question and answer session.
The event was attended by the dean of the faculty of History and geography professor Adil Bakhshaliyev,heads of departments, head of the Quality Assurance Department Narmin Hasanova , the staff of professor-lecturer.
We should note that Nargiz Abdullayeva, a representative of the Academic Management Office of the Natolin Campus of the European College in Belgium, will meet with students at the last event of the International Week.