Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz "Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı" mövzusunda keçirilən esse müsabiqəsində qalib oldular
Yerləşdirilmə tarixi : 12 May 2022 14:38
Tələbələrimiz "Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı" mövzusunda keçirilən esse müsabiqəsində qalib oldular
Mayın 10-da Cəfər Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasında UNEC TEC və "GUYS" İctimai Birliyi "Economics school" proqramı çərçivəsində Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü ilə bağlı "Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı" mövzusunda esse müsabiqəsinin 2-ci hissəsi olan dəyirmi masa keçirildi.
Tədbiri Cəfər Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasının direktoru Aslan Cəfərov açaraq, öz uzaqgörən və müdrik siyasəti ilə Azərbaycan dövlətçiliyinin tarixində əbədilik qazanan ümummilli lider Heydər Əliyevin mənalı həyat yolunun, zəngin və çoxşaxəli irsinin Azərbaycan xalqı üçün tükənməz bir miras olduğunu vurğuladı.
Tədbirin davamı olaraq söz "GUYS" İctimai Birliyinin sədri Mübariz Quliyevə verildi. Mübariz Quliyev çıxışı zamanı Ulu öndər Heydər Əliyevin hələ 60-cı illərdən ̶ Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dönəmlərdən gənclərə necə diqqət və qayğı ilə yanaşdığını qeyd etdi.
Sonra söz digər qonaqlara və gənclərə verildi. Yekunda esse müsabiqəsinin iştirakçıları öz təqdimatlarını etdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Nübar Osmanova I yerə,  Filologiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Nuranə Süleymanova II yerə layiq görüldülər.

Home | News | Our students won the essay competition on "Heydar Aliyev and the economy of Azerbaijan"
Yerləşdirilmə tarixi : 12 May 2022 14:38
Our students won the essay competition on "Heydar Aliyev and the economy of Azerbaijan"
A round table-the second part of the essay competition on "Heydar Aliyev and the economy of Azerbaijan" dedicated to the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev was held  within the "Economics school" program of UNEC SSS and "GUYS" Public Union on May 10 at the Republican Youth Library named after Jafar Jabbarli.
Director of the Republican Youth Library named after Jafar Jabbarli Aslan Jafarov opened  the event, stressed that the meaningful life, rich and diverse heritage of national leader Heydar Aliyev who gained immortality in the history of Azerbaijani statehood with his far-sighted and wise policy is an  immeasurable legacy for the Azerbaijani people.
The floor was given to Mubariz Guliyev  chairman of the GUYS Public Union. During his speech  Mubariz Guliyev noted how the great leader Heydar Aliyev treated young people with care and attention since the time he led Azerbaijan since the 1960s.
Then the floor was given to other guests and young people. In the end, the participants of the essay competition made their presentations. Nubar Osmanova, a third-year student of the faculty of History and geography of Sumgayit State University  was awarded the first place  and Nurana Suleymanova a second-year student of the faculty of Philology  was awarded the second place.