Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 12 May 2022 15:49
SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
Mayın 12-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsində Təhsil Tələbə  Krediti ilə  bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi.
Açılış nitqi ilə Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov çıxış edərək dövlətin təhsilə qayğısından, bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən ətraflı bəhs etdi, təhsil kreditlərinin verilməsi ilə bağlı tələbələrlə görüşlər təşkil etməyin vacibliyini vurğuladı.
Daha sonra fakültənin Təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Sabir Ələkbərov Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı ətraflı danışdı. Bildirdi ki, Təhsil Tələbə Kredit Fondunun təsis olunması ölkəmizdə təhsilə dövlət qayğısının ən bariz nümunələrindən biridir. Fond Prezident cənab İlham Əliyevin 17 iyun 2021-ci il tarixli Fərmanı ilə təsis olunub. Tələbələr üçün yeni imkanlar təklif edən fond ali təhsilə əlçatanlığın təmin edilməsi və təhsildə bərabər imkanların yaradılması kimi mühüm missiyalara xidmət edir.
Universitetin Təhsil Tələbə Krediti üzrə məsul şəxsi, Tədris Metodik Mərkəzin Tədris bölməsinin müdiri  Sabir Behbudov çıxış edərək  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamına əsasən Təhsil Nazirliyinin tabeliyində yaradılmış TTKF-in fəaliyyət istiqamətləri, Fonda müraciət qaydaları,təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi meyarları barədə və universitet üzrə 2021/22-ci tədris ili üçün I və II semestrlər üzrə e.ttkf.edu.az portalından qeydiyyatdan keçən tələbələr haqqında geniş məlumat verdi.

An educational event on Education Student Credit was held at the Faculty of Chemistry and Biology of SSU
On May 12, an educational event on Education Student Credit was held at the faculty of Chemistry and biology of Sumgayit State University.
In his opening speech, the dean of the faculty of Chemistry and biology, associate professor Mahal Muradov spoke in detail about the state's care for education, projects implemented in this direction and stressed the importance of organizing meetings with students to provide educational loans.
Then, the deputy dean for Educational Affairs of the faculty Sabir Alakbarov spoke in detail about the Education Student Credit.. He noted that the establishment of the Education Student Credit Fund is one of the most obvious examples of state care for education in our country. The Fund was established by the decree of President Ilham Aliyev dated June 17, 2021. Offering new opportunities for students, the foundation serves important missions, such as ensuring access to higher education and creating equal opportunities in education.
Sabir Behbudov person in charge of Education Student Credit , head of the Education department of the Teaching Methodological Center, spoke about the activities of the ESCF established under the Ministry of Education by the relevant order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, application rules to the Fund, he gave detailed information about the students registered on the e.ttkf.edu.az portal for the I and II semesters for the 2021/2022 academic year.