Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Beynəlxalq Həftə”–nin son günü
Mayın 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq həftə” tədbirinin növbəti və son görüşü keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva açaraq iştirakçıları salamladı və “Beynəlxalq həftə”nin qonağı, Belçika Avropa Kollecinin Natolin kampusunun Akademik İdarəetmə ofisinin nümayəndəsi Nərgiz Abdullayevanı iştirakçılara təqdim edərək, Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində keçirilən silsilə tədbirlərinin bügünkü mövzusunun aktuallığını vurğuladı.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin bütün fakültələrindən cəlb olunmuş tələbələr üçün hibrid formatda təşkil olunmuş seminarda “Avropada azərbaycanlı tələbələr üçün təqaüdlü təhsil imkanları” mövzusunda geniş məlumat verildi.
Avropa Kollecinə qəbul proqramları, qəbul şərtləri, azərbaycanlı tələbələr üçün təqaüd imkanları, müraciət tarixləri haqqında təqdimat iştirakçıların marağına  səbəb oldu.
Sonda məruzəçi tələbələrin süallarını cavablandırdı.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində 04.05.2022-ci il tarixindən start verilən görüşlər uğurla yekunlaşdı.

The last day of "International Week" at SSU
The last meeting of the "International Week" event was held on May 13 at Sumgayit State University organized by the department of International cooperation and foreign students.
The event was opened by Sadagat Fatullayeva head of the department of International cooperation and foreign students greeted the participants introduced Nargiz Abdullayeva a guest of the International Week, a representative of the Academic Management Office of the Natolin Campus of the European College in Belgium ,stressed the importance of the topic of today"s series of events held as part of the International Week at Sumgayit State University.
Students from all faculties of Sumgayit State University provided extensive information about "Scholarship opportunities for Azerbaijani students in Europe."
The presentation of the admission programs to the European College, the conditions of admission, scholarship opportunities for Azerbaijani students, application dates aroused the interest of the participants.The seminar was organized in a hybrid format.
At the end, the speaker answered the students" questions.
We should note that the meetings started on 04.05.2022 as part of the "International Week" were successfully completed.