Sumqayıt Dövlət Texniki Kolleci ilə Naxçıvan Dövlət Texniki Kolleci arasında birgə əməkdaşlıq barəsində görüş keçirildi
Mayın 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşlarının Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecinə səfəri baş tutub.
Səfərin məqsədi STEAM təhsil metodu ilə bağlı təcrübənin bölüşdürülməsi, həmçinin təhsil müəssisələri arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin yaradılmasından ibarət idi.
SDTK-nın nümayəndə heyətinin tərkibində kollecin direktoru dosent Mətanət Pirquliyeva ilə yanaşı, Tədris işləri üzrə direktor müavini Əsəd Qurbanov, Avtomobil nəqliyyatı və energetika şöbəsinin müdiri Sevda Musayeva, Ekologiya və kompüter şöbəsinin müdiri Samiddin Qasımov və müəllim Hədiyyə Əliyeva iştirak etdilər.
Səfər çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşları kollecdə yaradılan STEAM kabineti ilə yaxından tanış olmuş, burada həyata keçirilən təhsil metodu haqqında zəruri informasiya ilə təmin olundular. Həmçinin kollec əməkdaşları Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecinin tədris şəraiti və prosesi, ixtisaslar və digər məsələlərlə yerində tanış olmuş, kolleclər arasında gələcək inkişaf perspektivləri barədə məqsədlər müəyyənləşdirilmişdir.
Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşlarının Naxçıvan Dövlət Texniki Kollecinə səfəri çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyində görüş keçirildi.
Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin direktoru dosent Mətanət Pirquliyevanın başçılıq etdiyi heyət Naxçıvan Muxtar Respublikasının təhsil naziri ilə görüşüb.
Nazir görüş iştirakçılarına STEAM təhsil metodunun əhəmiyyəti, onun muxtar respublikada tətbiqi və qazanılan nailiyyətlərdən bəhs etmiş, gələcək məqsədlər haqqında ətraflı məlumat vermişdir.

Home | News | A meeting on joint cooperation was held between Sumgayit State Technical College and Nakhchivan State Technical College
Yerləşdirilmə tarixi : 19 May 2022 13:59
A meeting on joint cooperation was held between Sumgayit State Technical College and Nakhchivan State Technical College
Employees of Sumgayit State Technical College under Sumgayit State University visited Nakhchivan State Technical College on May 13.
The purpose of the visit was to share experience on the STEAM education method, as well as to establish cooperation between educational institutions.
Along with the director of the college, associate professor Matanat Pirguliyeva, the deputy director for educational affairs Asad Gurbanov, the head of the department of "Motor transport and energy" Sevda Musayeva, the head of the department of ecology and computer Samiddin Gasimov and the teacher Hadiya Aliyeva took part in the delegation.
During the visit, the staff of Sumgayit State Technical College got acquainted with the STEAM booth created at the college and were provided with the necessary information about the educational method implemented here. Employees of the college also got acquainted with the teaching conditions and process of Nakhchivan State Technical College, specialties and other issues and set goals for future development prospects between the colleges.
A meeting was held at the Ministry of Education of the Nakhchivan Autonomous Republic as a part of the visit of Sumgayit State Technical College employees to Nakhchivan State Technical College.
The delegation led by the director of Sumgayit State Technical College, associate professor Matanat Pirguliyeva met with the Minister of Education of the Nakhchivan Autonomous Republic.
The minister spoke about the importance of the STEAM education method, its application in the autonomous republic , the achievements and gave detailed information about future goals.