SDU-nun rəsmi saytının formatı yeniləndi
23.05.2022-ci il tarixində Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəsmi internet saytı yeni formatda oxucuların istifadəsinə verildi. Universitetin tarixi, geniş tədris imkanları, strateji məqsədləri, maddi-texniki bazası, beynəlxalq əlaqələri, elmi-tədqiqat laboratoriyaları, ictimai fəaliyyəti və infrastrukturu haqqında mükəmməl informasiyaları özündə əks etdirən saytın yeni formatı “Avropa ali təhsil məkanında keyfiyyət təminatı üzrə standartlar və təlimatlar”ına (ESG) əsasən hazırlanmışdır.
Belə ki, ali təhsil müəssisəsinin struktur vahidlərinin tərkibinə və inzibati heyətə aid məlumatlarla yanaşı, fakültələr üzrə sillabuslar, təhsil səviyyələri üzrə illik qəbul proqnozu və tədris planları, universitetin nizamnaməsi, strateji inkişaf planı, akademik təqvimi, xarici tərəfdaşlar, əcnəbi tələbələrin qəbuluna dair məlumatlar, yeni istifadəyə veriləcək Avropa standartlarına uyğun “Tələbə evi” və tələbələrin asudə vaxtlarının dəyərləndirilməsini özündə əks etdirən fotomateriallar da sayta yerləşdirilmişdir. SDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kolleci, həmçinin Heydər Əliyev Mərkəzi və digər mərkəzlər barədə məlumatlar da yenilənərək sayta əlavə edilmişdir. Universitetin saytının Azərbaycan, rus, ingilis dillərində istifadəyə verilməsi yalnız yerli deyil, eyni zamanda əcnəbi istifadəçilərin də mümkün imkanlardan və mövcud resurslardan yararlanmasına xidmət edir.
Məlumatların ictimaiyyət üçün daim əlçatan olması SDU-nun fəaliyyətinin şəffaflığının və innovasiyalara açıq olmasının ən bariz nümunəsidir.

The format of the official website of SSU was updated
On 23.05.2022, the official website of Sumgait State University was launched in a new format. The new format of the site was arranged in the "Standards and guidelines" for quality assurance in the European Higher Education Area ” which contains excellent information about the history of the university, extensive educational opportunities, strategic objectives, material and technical base, international relations, research laboratories, public activities and infrastructure.
Thus, in addition to information on the composition of the structural units and administrative staff of the university, syllabi by faculties, annual admission forecast and curricula by levels of education, university charter, Strategic Development Plan, university academic calendar, foreign partners, information on admission of foreign students, "Student House" in accordance with the new European standards and photo materials reflecting the assessment of students' leisure time have also been posted on the site.
Information about Sumgait State Technical College, Heydar Aliyev Center and other centers operating under SSU has been updated and added to the site. The launch of the university's website in Azerbaijani, Russian and English languages serves not only domestic but also foreign users to take advantage of possible opportunities and available resources.
The continuous provision of information to the public is the clearest example of SSU's transparency and openness to innovation.