Tələbələrimiz “1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsi”ndə diplomla təltif olundular
18 -19 may 2022-ci il tarixlərində Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Gənclər Birliyi və Bakı Ali Neft Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsi” keçirilmişdir.
Məlumat üçün bildirək ki, SDU tələbələrinin də qatıldığı bu müsabiqəyə respublikamızın 60 şəhər və rayonundan 1361 nəfər qeydiyyatdan keçmişdir və onlardan 20 nəfər seçilərək müsabiqəyə buraxılmışdır.
Dörd mərhələdən ibarət olan müsabiqə “Vətənim Azərbaycan-2030”, “Go Vote”, “İnklüziv cəmiyyət və əhalinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması” layihələrindən və Heydər Əliyevə həsr olunmuş 10 sualdan ibarət intellekt yarışmasından ibarət idi.
Müsabiqəni keçirməkdə əsas məqsəd partiyanın gənc fəallarının innovasiya yönümlü potensiallarının aşkarlanması, komanda quruculuğu bacarığının təkmilləşdirilməsi və ölkəmizdəki innovasiya ekosistemində gənclərin iştirakının artırılmasıdır.
Mayın 19-da Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) 1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
Mərasimin sonunda qaliblər mükafatlandırıldı. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Riyaziyyat fakültəsinin 427 saylı qrup tələbəsi Sevinc Həsənovanın qatıldığı “Xudayar” komandası I yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin 733 saylı qrup tələbəsi Sərnaz Nəsirovanın qatıldığı “Zəfər” komandası II yerə layiq görüldü, tələbələrimizin iştirak etdiyi digər komandalar isə diplomla təltif olundular.
Mayın 23-də universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov müsabiqədə qalib olan tələbələri qəbul edərək universitet rəhbərliyi adından onları təbrik etdi və uğurlar arzuladı.

Home | News | Our students were awarded diplomas in the "First Digital Idea Competition"
On May 18-19, 2022, the "First Digital Idea Contest" dedicated to the 99th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev was held under the joint organization of the Youth Union of the New Azerbaijan Party (NAP) and the Baku Higher Oil School.
For the  information  1361 people from 60 cities and districts of our republic registered for this competition, in which SSU students also participated, and 20 of them were selected and admitted to the competition.
The competition consisted  of four stages , the projects "Vatanim Azerbaijan-2030", "Go Vote", "Inclusive society and improvement of the social welfare of the population" and a 10-question intelligence competition dedicated to Heydar Aliyev.
The main purpose of holding the competition is to reveal the innovation-oriented potential of the party's young activists, to improve team building skills and to increase the participation of young people in the innovation ecosystem in our country.
On May 19, the closing ceremony of the First Digital Idea Competition was held at the Baku Higher Oil School (HOS).
At the end of the ceremony  the winners were awarded. "Khudayar" team  attended by Sevinj Hasanova, student of group 427 of the faculty of Mathematics of Sumgayit State University  won the  first place, "Zafar" team attended by Sarnaz Nasirova student of group 733 of the faculty of Economics and management  the  second place, and other teams participated by our students were awarded diplomas.
On May 23, the vice-rector for social issues and public relations of the university, associate professor Elmar Khalilov, received the students who won the competition and congratulated them on behalf of the university management and wished them success.